«Neveiksme — tā ir tāda veiksme, kuras jēgu vēl neesi sapratis»

Olga Kņazeva
Print Friendly, PDF & Email

Kamēr ekonomisti lēš, cik ļoti šogad Covid-19 pandēmijas dēļ saruks Latvijas ekonomika, uzņēmēji klasiskajās Kublera-Rosa piecās sēru stadijās nonākuši līdz pēdējai — neizbēgamā pieņemšanai — un domā, kā dzīvot tālāk. Cik stabili jūtas lielās eksporta nozares, un kādi jauni risinājumi radušies tiem uzņēmējiem, kam vecais bizness pēkšņi apstājies?

Uzreiz jāsaka — ekspertu prognozes par gaidāmo Latvijas ekonomikas kritumu šogad ir atšķirīgas. Latvijas Bankas analītiķi sliecas domāt, ka IKP kritums nepārsniegs 6,5%, savukārt SEB ekonomistu prognozes ir pesimistiskākas — sarukums pat līdz 9%. Starptautiskais Valūtas fonds domā līdzīgi — 8,6%, bet Eiropas Komisija savā jaunākajā ziņojumā runā par mīnus 7% un V vai U veida krīzi — ar strauju kritumu un tikpat strauju pieaugumu nākamgad. Turklāt aplēsēm ir vēl arī pesimistiskais scenārijs, kurā pieļauts pat 15% kritums.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu