Krāt mantu debesīs

Brigita Lūkina un Evita Lūkina, Lauku tējas īpašnieces. Foto — Ieva Salmane
Laura Dumbere

Brigita Lūkina tējas ražošanu sāka Atmodas laikā, kad pat trakākais sapņotājs necerētu uz nopietnu biznesu tik specifiskā nišā. Šodien Lūkinu ģimenei pieder pazīstamākais zāļu tēju zīmols Lauku tēja, un uz Nītaures mežu vidū paslēptajām mājām vākt augus un mācīties brauc fitoterapijas entuziasti no visas pasaules

Vienu no slavenākajiem Lauku tējas produktiem sauc Anna. Tajā ir desmit dažādu zālīšu: meža aveņu lapas, bērzu lapas, raudene, piparmētra, melisa, raspodiņš, vīgrieze, meža zemeņu lapas, kumelītes un kliņģerītes. Tējai vārds dots par godu Ozoliņu mājas pēdējai saimniecei Annai Liepiņš, kura nomira 1964. gadā 84 gadu vecumā. Anna bijusi kārtīga saimniekmeita, strādīga, izglītota un prātīga. Bet apprecējusies tikai 45 gadu vecumā ar savu 20 gadus veco kalpu puisi. Parēķiniet vecumu starpību — mīlīši, šai dāmai slavenā Raudupiete un Silmaču Antonija nestāv ne tuvumā!

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu