Indija. Vai garīguma dzimtene? • IR.lv

Indija. Vai garīguma dzimtene? 4

Sigma Ankrava. Foto — Ieva Salmane
Pauls Raudseps

Profesore Sigma Ankrava, kas Indiju pētījusi jau 40 gadus, izbraukājusi visu šo milzīgo valsti un uzrakstījusi grāmatu par indiešu dieviem

Latvijas Universitātes emeritētā profesore, svešvalodu literatūras ilggadējā un populārā pasniedzēja Sigma Ankrava par Indiju sāka interesēties tālajos padomju laikos, kad redzēja filmu Ceļojums pāri trim jūrām par kādu krievu tirgotāju, kas aizkuģo līdz Indijai un ierauga, ka tur visi skaisti apģērbušies dejo un dzied. Tā viņai likusies laimīga zeme. Vēlāk gan Latvijas Valsts universitātē, gan Maskavas Austrumu pētniecības institūtā studējusi Indijas literatūru, palīdzējusi izveidot LU Indijas studiju centru un kopš 2012. gada kopumā gandrīz sešus gadus dzīvojusi un ceļojusi pa šo milzīgo valsti, iepazīstot tās dažādos reģionus. Nesen iznācis viņas jaunākais darbs Indiešu dievi un dieves, kas īsi un saprotami iepazīstina ar šo daudzveidīgo, sarežģīto tematu.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu