Digitālais nesaimnieciskums 1

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tehnoloģiju departamentā serveri šobrīd aizpilda tikai ceturto daļu no galvenās telpas. Lielākā daļa jau piekto gadu stāv tukša. Foto — Edmunds Brencis
Raivis Vilūns
Print Friendly, PDF & Email

Pustukšas serveru telpas un dati, kas noglabāti dušas istabā, — Valsts kontrole secina, ka Latvijas valsts pārraudzītā IT saimniecība nav efektīva. Kā pārvarēt sadrumstalotību, un kurās jomās tas jau izdevies?

Kad kopā ar fotogrāfu ieejam apskatīt serveru telpu, kurā var noglabāt vairāk nekā miljons gigabaitu datu, iedūcas klimata kontroles sistēmas. Tās ieslēgušās, jo cilvēka ķermenis izstaro siltumu un mitrina gaisu, skaidro Jānis Freimanis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Tehnoloģiju departamenta direktors. Augsti standarti ir saprotami, jo šajā datu centrā, kas Pārdaugavā izbūvēts blakus Gaismaspilij, glabājas gan bibliotēkas, gan nu jau arī Latvijas Valsts arhīva un vēl pāris citu Kultūras ministrijas iestāžu dati.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu