fbpx

Zinu, kā tas pulkstenis funkcionē

Egils Siliņš. Foto — Ieva Salmane
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Ar savu basbaritona karjeru 30 gadu garumā Egils Siliņš bija panācis, ka publika brauc uz Eiropas labākajiem opernamiem un prestižākajiem festivāliem, lai tikai dzirdētu, kā viņš dzied. Tagad Egils Siliņš kā jaunais valdes priekšsēdētājs uzņēmies gādāt, lai opermīļi kāro redzēt izrādes Latvijas operā

Egils Siliņš ir viens no retajiem Latvijas operdziedātājiem, kas sasniedzis savas mākslas Olimpu — spožās karjeras laikā dziedājis pasaules labākajos opernamos, arī Milānas La Scala, Ņujorkas Metropoles operā, Londonas Koventgārdenā. Kad 29. maija pēcpusdienā kultūras ministre Dace Melbārde Nacionālās operas un baleta darbiniekiem paziņoja, ka atklātā konkursā uz operas mākslinieciskā vadītāja un arī valdes priekšsēdētāja amatu par piemērotāko atzīts Egils Siliņš, atskanēja aplausi. Bet vienlaikus bija arī neliels apmulsums — vai pasaulslavenajam māksliniekam ir tādas organizatora spējas? Izrādās, Siliņam ir pragmatisks un pārsteidzoši konstruktīvs redzējums, kā celt operas māksliniecisko līmeni. Novembrī amatā viņš stāsies kopā ar pārējiem valdes locekļiem — bijušo Kultūras ministrijas valsts sekretāru Sandi Voldiņu un līdzšinējo valdes locekli Inesi Eglīti.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu