VIDEO: Imants Lancmanis: “Es sevi nevaru iedomāties ārpus grāmatām” 2

Imants Lancmanis. Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

Latviešu mākslas vēsturnieks un heraldikas speciālists Imants Lancmanis par sevi saka, ka viņš esot “grāmatu produkts”. Laikā, kad veidojās viņa pasaules uzskats – bērnībā, viņš daudz laika pavadījis lasot. Lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” ietvaros, publicēta video intervija ar bijušo Rundāles pils muzeja direktoru, kurā viņš dalās savos uzskatos par literatūras nozīmību kā cilvēka, tā sabiedrības dzīvē.

Imants Lancmanis teic, ka jau kopš bērnības ir jutis, ka vēsture ir tā sfēra, kas viņu saista un iedvesmo. Šī vēlme pētīt un izzināt viņu aizvedusi līdz heraldikas un mākslas vēstures jomai, kas apgūta caur grāmatām un literatūru. Stāstījumā par literatūru Imants Lancmanis atklāj interesantus notikumus no savas profesionālas pieredzes, piemēram, gadījumu, kad grāmatas no noslēpumaini pazudušas bibliotēkas krājumiem tika atpazītas tikai tāpēc, ka viņš interesējies un daudz zinājis par heraldiku.

Videostāstā Imants Lancmanis arī dalās ar savas personīgās grāmatu gaumes niansēm: “Daudzi domā, ka mani vairāk interesē pedantiska zinātne, kaut kas mierīgs, sakārtots un pareizs. Patiesībā, nē! Es ļoti mīlu tieši dramatiskas lietas. Man Dostojevskis un Šekspīrs ir tuvi pārdzīvojuma avoti.”

Bijušais Rundāles pils muzeja direktors arī stāsta par grāmatu, pie kuras kopā ar kolēģiem strādā pašreiz – “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā”. Tas būs unikāls divdaļīgs izdevums, kas sniegs informāciju par dzimtu ģerboņu vēsturi Latvijas teritorijā no senākiem laikiem līdz mūsdienām.

Komentāri (2)

Zinta Arista Zemzare 14.03.2019. 17.06

Zinta – Tas tiešām būtu jauks ierosinājums.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 14.03.2019. 13.02

Es Lancmani ļoti ļoti gribu par mūs jauno prezidentu.

Mums – tautai un valstij tā būtu milzu laime

0
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu