Virtuālā tūre pa valdības un Augstākās tiesas ēku

Fragments no virtuālās tūres Ministru kabinetā.
Print Friendly, PDF & Email

Ēkai, kurā mitinās Latvijas Ministru kabinets, Valsts kanceleja, Tieslietu ministrija un Augstākā tiesa, šogad aprit 80 gadi. Sākotnēji celta kā Tiesu pils, bet, laikiem mainoties, tā pieredzējusi vairākus iemītniekus. Ēka iemūžināta virtuālā ekskursijā, kurā apskatāmas iedzīvotāju acīm līdz šim vēl neredzētas telpas. 

1938. gada 9. decembrī, pēc divu gadu ilgas būvniecības, tika atklāta tiesu resora centrālā ēka – Tiesu pils. Tomēr jau divus gadus vēlāk, sākoties padomju okupācijai, ēkā iemitinājās ar režīmu saistītās iestādes. Atgūstot neatkarību, 1990. gada maijā darbu Brīvības bulvāra 36 ēkā uzsāka Latvijas valdība. Mūsdienās kvartālu starp Brīvības bulvāri, Elizabetes ielu un Tērbatas ielu apdzīvo Ministru kabinets, Valsts kanceleja, Tieslietu ministrija un Augstākā tiesa.

Lai parādītu to, ko sevī glabā pirms 80 gadiem celtais vēsturiskais nams,  Valsts kanceleja izveidojusi digitālu ekskursiju ar 360 grādu panorāmas fotogrāfijām un telpu aprakstiem, ko nākotnē papildināsim arī ar stāstu par Latvijas valdības vēsturi un valsts tapšanu.

Virtuālajā tūrē apskatāma ne tikai valdības sēžu zāle, Ministru prezidentu zāle, Viesu salons, bibliotēka, bet arī Ministru prezidenta darba kabinets un unikāls panorāmas skats no ēkas jumta līdzās Latvijas valsts karogam.

Virtuālajā tūrē Valsts kanceleja iekļāvusi arī iepriekš tikai nostāstos aprakstītu vietu. Tagad ikkatram virtuālās tūres ietvaros ir iespējas ielūkoties aiz biezām metāla durvīm esošajā “bunkurā”, kurā 1991. gada trauksmainajos notikumos patvērās toreizējais Ministru prezidents Ivars Godmanis.

Tā kā Brīvības bulvāra 36.namā mīt arī Augstākā tiesa jeb Senāts, digitālajā ekskursijā apskatāma lielā Senāta sēžu zāle un Augstākās tiesas priekšsēdētāja darba kabinets, savukārt Tieslietu ministrijas ēkas daļā virtuāli var iepazīties ar tieslietu ministra darba kabinetu.

Virtuālo tūri pa valdības, Augstākās tiesas un Tieslietu ministrijas telpām varat sākt šeit.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu