Benjamiņi. Savādais pāris

Jaunāko Ziņu tipogrāfija 1927. gadā. Foto no preses izdevumiem
Ingus Bērzons

Leģendārais žurnāla Atpūta un avīzes Jaunākās Ziņas izdevēju tandēms — miljonāri Antons un Emīlija Benjamiņi —, bez šaubām, ir slavenākie un kolorītākie pirmskara Latvijas uzņēmēji, kurus laikabiedri dēvēja par savādo pāri

Nostāsti vēsta, ka Antons Benjamiņš (1860—1939), jaunības dienās no nabaga lauku skolotāja pārkvalificēdamies žurnālistikā, svēti nosolījies kļūt par miljonāru. Viņa nākamā sieva, par 21 gadu jaunākā Emīlija Elka (1881—1941), dzimusi Simsone, ar tik skaļiem paziņojumiem klajā nekad nav nākusi, taču pie turības tikt vēlējās varbūt pat vairāk. Kad abi, vēl pat nebūdami precējušies, 1911. gadā sāka veidot savu nākamo «Benjamiņu impēriju», Emīlija bija apsviedīga, enerģiska un laikrakstu administrēšanā pieredzējusi dāma. «Veikalvede», kā rakstīja Mariss Vētra, bet Antonam jau bija krietns stāžs žurnālistikā un redaktora darbā. Abi viens otru lieliski papildināja.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu