Vai būs pagrieziens? • IR.lv

Vai būs pagrieziens?

35
Kalvis Torgāns, goda tiesnesis, LU profesors, dr. habil. iur.

Iesaistoties maksātnespējas lietu izvērtēšanas komisijā, cerēju uz objektīvu un stingru tiesu varas pārstāvju vērtējumu. Kāpēc cerības nav piepildījušās?

Tieslietu padome 27. augustā uzklausīs ziņojumu par maksātnespējas lietās pieļautām tiesnešu kļūdām laika posmā no 2008. līdz 2014. gadam, kuras ekspertu komisija vērtēja vairāku mēnešu garumā. Darbojoties šajā komisijā, man iznāca uzņemties «vanaga» lomu, lai mazinātu tiesu varas pārstāvju vēlmi meklēt vienīgi attaisnojumus atceltiem tiesnešu nolēmumiem un raudzīties tikai uz likuma burtu, nevis garu.

Komisijas ziņojumā ir atspoguļoti apspriešanas rezultāti par 40 maksātnespējas un tiesiskās aizsardzības procesa lietām, vairums no tām iepriekš minētas žurnāla Ir publikācijās par maksātnespējas problēmām.

Vislielākās debates komisijā bija par to, kuras no tiesnešu kļūdām kvalificējamas kā rupjas — tādas, kas dotu pamatu disciplinārlietas ierosināšanai, ja nebūtu notecējis divu gadu noilguma termiņš — un kuras uzskatāmas par mazāk nopietnām. Tiesneši, kuriem konstatētas vairākas nopietnās kļūdas, ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi, bet konkrēto uzvārdu paziņošanu gribu atstāt Tieslietu padomes izlemšanā.

Manas cerības uz objektīvu un pietiekami stingru komisijas vērtējumu nav piepildījušās, tāpēc esmu ziņojumam pievienojis savu atsevišķo viedokli. Manā ieskatā kļūdu nonivelēšana vai noliegšana pati par sevi kaitē tiesu sistēmas reputācijai. Pavisam nedaudz pietrūka, lai komisija skaidri un gaiši pateiktu: masu medijos izteiktā kritika lielā mērā ir bijusi pamatota, un paldies žurnālistiem par to, ka viņi ir cēluši trauksmi par problēmām, ko tiesu vara risina vāji vai novēloti. To izdarīt vēl būs iespēja Tieslietu padomei.

Ziņojumā pēc mana lūguma ir īpaši izcelts secinājums, ka «atsevišķās lietās tieši atturēšanās saskatīt problēmu vai nespēja atrast likuma burtā tās risinājumus radījusi būtiskas negatīvas sekas gan mantiskā ziņā konkrētām personām, gan tiesu un konkrētā tiesneša reputācijai». Taču konkrēto lietu komentāros komisijas drosme noplok. Piemēram, konkrēto lietu apskatā vienam no tiesnešiem no 12 lietām komisijas vairākums atzina, ka nopietni pārkāpumi pieļauti trijos gadījumos, daži uzskatīja, ka tādi bijuši piecos gadījumos. Manuprāt, šādi nopietni pārkāpumi bija deviņos nolēmumos, taču es paliku mazākumā (kopā ar prokuratūru, kura iesniedz protestus par tiesu lēmumiem tad, ja ir nopietni tiesiskuma apdraudējumi).

Neiederīgi augsti kvalificēto ekspertu komisijas vērtējumos ir divu veidu attaisnojumi tiesnešu kļūdām — tāda bija tolaik pastāvošā prakse un lēmums formāli atbilst likuma burtam. Atsaukšanās faktiski ir nevis uz vēl neesošu Augstākās tiesas praksi, bet uz to praksi, ko veidoja maksātnespējas administratori, uzspiežot tiesnešiem samākslotas teorijas vai izmantojot robus likumos. To varētu dēvēt par administratoru veidoto judikatūru. Turklāt, atzīstot likuma burta formālu ievērošanu par vērā ņemamu tiesu praksi, necenšoties noskaidrot likuma garu, komisijas ziņojums joprojām turpina atbalstīt to slikto tiesiskuma izpratni, par ko Latvijas juristus daudzkārt ir kritizējuši dr. iur. h.c. Egils Levits, prof. Ineta Ziemele, prof. Daiga Rezevska un ārvalstu speciālisti.

Pavisam nevietā liekas apgalvojumi, ka pirmās instances tiesnešiem ir krietni zemāka kvalifikācija nekā apelācijas vai kasācijas instances tiesnešiem, ka viņi nespēj izsekot likumu izmaiņām, nevar uzzināt jaunākos Augstākās tiesas spriedumus savā jomā.

Ja komisija atrod attaisnojošus un nomierinošus skaidrojumus pat par lietām, kas kā skandaloza visatļautība plaši atspoguļotas presē, tad prognozējams, ka dažādas shēmas, kas balstītas uz tiesību normu jēgas izkropļojumiem, turpināsies arī nākotnē. Ir jādomā, ko darīt, ja kļūdas krājas un krājas. Ir jāmeklē cēloņi, un tie jāmazina vai jānovērš — labojot likumus, rīkojot mācības, attīstot judikatūru, gan, galu galā, nomainot tiesnešus, ja citādi nevar. Un pirmais priekšnoteikums pārmaiņām ir atzīt kļūdu esamību.

Tiesnešu darba vērtēšanā ir iezīmējušies ilga darba uzdevumi un virzieni. Kaut kāda krasa un brutāla tiesnešu rindu tīrīšana nav iespējama, taču komisijas vairāk nekā 80 lappušu ziņojums dod plašu pamatu analīzei un pasākumiem tieslietu sistēmas pilnveidošanai. Tajā ir daudz kāzusu, kas izmantojami tiesnešu, maksātnespējas administratoru un advokātu mācībās. Būs jautājums, ko varētu darīt Augstākā tiesa, sastopoties ar aizdomīgiem nolēmumiem, lai par tiem informācija operatīvi nonāktu līdz Kvalifikācijas kolēģijai vai Disciplinārlietu kolēģijai un laika tecējumā nezustu iespēja lemt par atbildību. Iespējams, apspriešanās par prasību latiņas paaugstināšanu tiesnešiem varētu notikt Disciplinārlietu kolēģijā.

Iezīmējusies arī problēma, vai daži advokāti ir rīkojušies ētiski, ar pilnu krūti mēģinot likumu jēgas sagrozījumus pasniegt kā zinātniski pamatotu versiju. Tas būtu advokātu kolēģijā risināms jautājums. Tāpēc domāju, ka ziņojums var kļūt par pagrieziena punktu tiesu darba uzlabošanā un tiesu sistēmas komunikācijā ar sabiedrību.

Komentāri (35)

J.šveiks 23.08.2018. 07.13

ja raugamies uz garu, tad visas tās partijas kuras barojušās uz neveiksmīgā businesa rēķina , būtu jāizformē un aizliedzamas Latvijas valstī… šitos kungus , kuri tiek nozīmēti nelikumību slēpšanā , sirdsapziņa nemoka un šie var naktīs mierīgi gulēt?… nauda nesmird , tā vēsta sena paruna.

+7
-1
Atbildēt

1

  Sskaisle > J.šveiks 25.08.2018. 10.22

  Mīļais Šveik , labrītiņ. Ir tā, ka ir jāpiekrīt Tonija rakstītajam, un attiecīgi tam, ko šeit raksta Torgāns.
  Proti – ir jāmaina sistēma.
  Mums – sabiedrībai ir jāmainās. Un tās labās izmaiņas – katram jau kaut kas savs. Oligarhiem tās labās izmaiņas būtu, ja viņi būtu neierobezoti valdnieki, ka viņiem kalpot ne tikai daļa tiesnešu un politiķu, bet visi .

  KO DARĪT ?
  Nr 1 – ir jārada labāki likumi. Kur likuma gars ir tuvākās attiecībās ar likuma burtu, Kur nav telpa tiesiskai maucībai.
  Nr 2 – ir jāizglīto sabiedrība – borovkovs no juristu biedrības vadītāja posteņa ir jāatbrīvo jau rītdien un viņa vietā ir jāievēl tāds, kurš nevis tautu lamās par nezinīšiem, kuriem vēlams turēt muti, bet kurš panāks tiesu, tiesību lietās sabiedrību izglītojošus raidījumus sabiedriskajos medijos. Kurš būs brīvs izteikt savu kompetentu viedokli par tiesiskajiem jautājumiem.
  Nr3 – tiesu sistēmai ir jāspēj pašattīrīties, tas ir – atņemt tiesības strādāt profesijā, ieņemt amatus negodīgiem , ētikas normas ignorējošiem tiesu sistēmas darbiniekiem.
  N4- tādam pašam – pašattīrīšanās procesam ir jānotiek sabiedrībā.

  Ja būtu Latvijā ziņotāju aizsardzības likums – es būtu ziņojusi par to negodīgo sistēmu, kad manu iesniegumu tiesa nepieņema, neesot pareizi noformēts, un es biju spiesta samaksāt jursikonsultam, kuru man ieteica tā pati tiesas darbiniece , kura nepieņēma manu iesniegumu. Man var pārmest gļēvumu, bet mani var arī attaisnot, jo man nav tādu finanšu resusrsu , lai es aizstāvētu savas pamattiesības, kuras šī valsts man nenodrošina.

  Nr 5 – ir jāceļ sabiedrības izglītības līmenis. Jo izglītotāka sabiedrība, jo mazākas iespējas tiesu patvaļai.
  Nr6 – ir jāprasa , jāpieprsa mediju atbildība. Kāpēc ir tikai viens IR , kurš raksta un ceļ trauksmi par būtībā – mūsu valsts pastāvēšanu vai nepaststāvēšanu.
  Kad ievēlēja jauno ŽS vadītāju – Rudušu – es domāju – nu būs jaunas vēsmas – jauna dzīve , piga – nekas nav mainījies – LR ziņās tāpat popularizē tikai oligarhu īpašumā esošos medijus, bet sabiedriskajos medijos valda vien oligarhu pakalpiņpartijas.

  Mīļais Šveik , ceru, ka man piekrīti, ja nē – mums tad vajadzētu individuālu telpu, kur es drīkstētu pilnībā izpausties uz tevi.

  +4
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > Dusma 25.08.2018. 23.03

  Nu paskaties, Dusma, Tev jau ir gatava partijas programma. Tikai jāizdomā nosaukums (piemēram, Labākā partija) un uz priekšu! Par izglītības līmeni Tev pilnīgi piekrītu – tikai laba izglītība var dot Latvijai domājošus vēlētājus, kas ievēlēs gudrus politiķus, nevis kaut kādus zagļus vai jampampiņus.

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > tonijs 26.08.2018. 08.21

  Labrītiņ, Tonij. Es ietu politikā , ja man būtu Ždanokas krampis. Šobrīd man ir tikai žirinovska potences un to nišu es negribu. Tur jau kaimiņš ar savu komandu priekšā …

  Bet par izglītību. Lūk, izlasīju interviju ar Alvi Hermani, Viņš šausminās, ka it kā izglītoti jaunieši nezin dzejnieku Peteru. Izrunājot – Jānis Pēteris. Bet – vakardien atkārtoti noklausījos LR3 – radio klasika raidījumu , kurā JP eters stāsta par Māri Čaklo. Cita starpā, Peters absolūti pārliecinoši, kā no grāmatas zin stāstīt , ka Stāmerienes pilī gandrīz desmit gadus dzīvojis itēļu rakstnieks Lampedūza. Ka vācieši bijuši pareizticīgiem utt. Bet …. zinātnieki, vēsturnieki par to cik ilgi Lampedūza dzīvojis Stāmerienā vēl strīdās – šobrīd ir pamats domāt, ka tie ir bijuši vien 2 gadi, un nekādu drošu ziņu , ka Stāmerienā ir uzrakstīts Gepards nav. Bet Peters laiž pa vēstures faktiem kā ar F1 – jo atbildība nekāda. Kāpēc mēs sagaidām , ka krievi – putina krievi vēsturi respektēs, ja paši to izmantojam kā ienāk prātā?
  Peters saka, ka stamerienes vācieši fon Volfi bijuši pareizticīgie. Nē -J.G.E. fon Volfs apprec pareizticīgo Sofiju Potjomkinu un tad tur parādās pareizticība
  Nu labi – nav atkal laika, bet skaidrs ir tas, ka šodienas tenedence ir necienīt vēsturi, nezināt to, bet iztaisīties, ka to zin ….. un tās sekas tam nemaz nav līdz galam apzinātas ….

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  QAnon > Dusma 27.08.2018. 11.25

  Naida pret latviešu tautu un valsti, tev, nolādētā krople, ir ne mazāk, kā fašistu kucei, Ždanokai, prātiņa par maz, lai varētu nopietni kaitēt.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  mumss > Dusma 27.08.2018. 12.25

  Džuzepe Lampedūza bija Stāmerienā 1927. un 1931. gadā. Romāns Gepards (Il gattopardo) pabeigts 1954, pirmiespiests 1958, filmēts (Lukīno Viskoni!) 1963.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > mumss 27.08.2018. 13.57

  Paga, mumss – lūk, par to 27-31.g arī lasīju – tas esot diezgan drošticami – tātad droši un ticami – nevis 10 gadi

  lai nu tur būtu kā būtu ar to romānu, bet kāpēc raksti Viskoni nevis Viskonti? Pārrakstīšanās kļūda, kas saprotama, vai atkal kādi jaunumi no valodnieku puses?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  mumss > Dusma 07.09.2018. 19.42

  Šoreiz valodnieki neko nav sadomājuši: parasta (prasta) pārrakstīšanās. Lukīno Viskonti / Luchino Visconti. Ja interesē fakti, dokumenti un dati, jāsāk ar Gunāra Pieša Podlinnyj leopard […] Daugava, 1984 / 2, Guntas Mindes Stāmeriena: pils, cilvēki […] Latvijas Arhīvi 2002/4, Jāņa Torgāna Cilvēks un vieta […] Mūzikas Saule 2008/4, arī Boris Bianchieri Ritorno a Stomersee (Milano. 2002) un citi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  tonijs > tonijs 25.08.2018. 23.05

  Torgāns varētu būt labs valsts prezidents.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > tonijs 27.08.2018. 11.18

  Kā čekas mērgļi: Rumpītis, Freiberga un Zatļers?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Ilze Pētersone 25.08.2018. 06.39

Tātad pie tiesnešiem viss pa vecam, jau Vaira Vīķe-Freiberga savas prezidentūras laikā norādīja uz nekvalitatīvo tiesnešu darbu.

+5
0
Atbildēt

1

  QAnon > Ilze Pçtersone 25.08.2018. 14.36

  Kaut kā neatceros, kad čekas viķirāne, WWII, staļinisma un GULAG apoloģēte, VVF, būtu bijusi kritiska pret savas sugas brāļiem, Latvijas ceļa komunistu cūkām un čekas pederastiem, kuri nodrošināja mantijas tiesnešiem ar padumjo represīvo orgānu noziedzīgo pagātni.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

andrejs 24.08.2018. 22.30

Nāk prātā Vienotības lielsponsors, Liepājas metalurga ” veiksmīgais” MN administrators.
Lielākais kreditors – valsts, atguva nulli, admins saņēma miljonus

+1
-2
Atbildēt

3

  tonijs > andrejs 25.08.2018. 16.22

  Es tev uzdevu jautājumu par Vienotības lielsponsoru, bet atbildes nav – atkal samelojies. Tev mamma neteica, ka melot ir slikti?

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  QAnon > tonijs 25.08.2018. 17.39

  Kur ir meli, sūdēdāj? Vienīgais, ko var atzīt, ka Vienotības un Ločmeļa, Vansoviča, Velmera un Bunkuss līdzdalība noziegumos nav pierādīta. Par Vienotību un tās biedru Ābeli to gan nevar teikt. Sameloties katram gadās, bet līdzcilvēka zarnas plēšana, tas jau ir kas ārkārtējs. Ja vien neesi savu pirmo “seksuālo” pieredzi guvis no tēva, tad, jādomā, ka esi audzis bez tēva, kas tevi būtu varējis pasargāt no fiziskās un garīgās sakropļošanas.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  kolpants > tonijs 27.08.2018. 13.31

  То есть если подозрения падают на другие партии, то хватает просто подозрений, а если такие совпадения открываются касательно Единства – то это всего лишь совпадения?)

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  tonijs > andrejs 25.08.2018. 10.09

  Raksts ir par tiesnešiem un viņu kļūdām, trolli. Starp citu, cik tad tas MN administrators ziedoja Vienotībai, ka tu viņu saisti ar Vienotību un sauc par tās lielsponsoru?

  +1
  0
  Atbildēt

  3

  QAnon > tonijs 25.08.2018. 14.27

  Viss tiks noskaidrots ātri, pēc tam, kad aiz pēdējā Vienotības čekas kājslauķa, kremļa maukas, zagļa un pederasta uz visiem laikiem aizvērsies atjaunotās Latvijas Politiskās policijas durvis. Neviens latviešu valsts un tautas ienaidnieks nenosprāgs mājās pats savā gultā.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  andrejs > tonijs 26.08.2018. 23.34

  maksātnespējas administratoru ienākumu sarakstā vēl trūkst dažu patiešām lielu summu saņēmēju. VID joprojām nav publiskojis, piemēram, Pietiek publikācijās jau pieminētā Mārtiņa Bunkus un par jauno Trasta komercbankas administratoru bīdītā Armanda Rasas, kā arī bijušā Liepājas metalurga administratora Haralda Velmera amatpersonas deklarācijas. Viņi visi trīs ir minēti kā partijai Vienotība vai tās pārstāvjiem pietuvinātas personas.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  andrejs > tonijs 26.08.2018. 23.48

  Kāpēc ienesīgo AS Liepājas metalurgs (LM) maksātnespējas administratora amatu ieguva tieši Haralds Velmers? Līdz šim mazpazīstamā jurista profesionālās darbības ceļi ne reizi vien krustojušies ar partijai Vienotība pietuvinātiem cilvēkiem un šī politiskā spēka iecienītās konsultāciju kompānijas Prudentia amatpersonām, vēsta laikraksts Diena.

  Pērn augustā ar Velmera palīdzību tika likvidēta Vienotības valdes priekšsēdētājas, Saeimas spīkeres Solvitas Āboltiņas vīram Jānim Āboltiņam daļēji piederošā SIA Kame, kas nodarbojās ar kravu pārvadājumiem, norāda laikraksts. No Āboltiņa pleciem novēlās virkne saistību pret kreditoriem, savukārt Velmers dažas nedēļas pēc šī veikuma tika iecelts par LM tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) administratoru. Lūgta komentēt šo sakarību, Āboltiņa bijusi kategoriska: «Tās ir absolūtas muļķības! Skaidroju jau ne pirmo reizi – mūsu ģimenes paziņu un draugu lokā nav Haralda Velmera! Mans vīrs ir sniedzis plašu informāciju, kas attiecas uz šo maksātnespējas procesu. Viņš pats dzīvē nav saticis Haraldu Velmeru!»

  Arī pats Velmers apgalvojis, ka ar Āboltiņu pāri vaigā nekad neesot ticies, bet uz jautājumu, kā veiksmīgi administrētais SIA Kame maksātnespējas process palīdzējis viņa turpmākajā karjerā, viņš atbildējis ar pretjautājumu: «Ko nozīmē «veiksmīgi administrētais?» Tam absolūti nav nekāda sakara ar Metalurgu, tas ir viens. Otrs – process ar SIA Kame jau nemaz tik viegls un īss nebija. Bet nekādā gadījumā vispār nepieļauju iespēju sevi savstarpēji saistīt ar šiem abiem procesiem!»

  Tomēr, kā raksta Diena, aizdomas radot tas, ka SIA Kame 2010. gadā trīs dienas pirms maksātnespējas ierosināšanas mainīja juridisko adresi no Rīgas uz Aizkraukli, kur tās lieta iekrita tieši Haraldam Velmeram. Viņam iekritusi arī ar Prudentia amatpersonām saistītu uzņēmumu maksātnespējas administrēšana.

  Vai tā ir sakritība, ka H. Velmers tika gan pie S. Āboltiņas vīra biznesa, gan Prudentia pietuvinātu cilvēku uzņēmumu maksātnespējas administrēšanas un, visbeidzot, ieguva lielo lomu – Liepājas metalurgu? Retoriski vaicā Diena.

  +4
  -2
  Atbildēt

  3

  Sskaisle > andrejs 27.08.2018. 09.15

  KM jau arī ir NA vadīta. 2 miljonus samaksājām par dalību Londonas grāmatu izstādē, kur mūsu literātus “pasniedza” pasaulei kā introvertus dirsējus – piedodiet – kakātājus.

  Toties – zvēru – jo pati esmu šos muzejus apmeklējusi – tātad- mūsu literāro mantojumu muzeji – BRAKI, KAIBĒNI – visi – ir nodoti pašvaldībām un tās tos uztur pie dzīvības kā komā, bet tajos nekas nav mainījies kopš padlaikiem, kad tos apmeklēju kā skolniece.

  Visu norij un nošeptē NA vadītie un koordinētie ļiteraturščiki. Starp citu – kāpēc Valsts Kontrole nepieprasa konkrētu atskaiti par Rakstnieku mājas izdevumiem.

  Komentāros rakstīts, ka KOnste izmaksā algu meitai no RM budžeta. IR žurnālisti – uzrakstiet – tas tā ir? Es nezinu, bet labprāt uzzinātu. Tur minēts ,ka maksāti tiek tūkstoši – es nezinu, bet kā nodokļu maksātāja es to ļoti gribu zināt.

  Cik savulaik pētīju – tur tā sistēma ir tāda – ka paši rakstnieki lemj, kam dot stpendiju dzīvei RM un tad tie, kuriem iedod, tie tad pēc laika atkal tiek likti par lēmējiem – kam tad dot to sitpendiju – kā saka , tāds elegants – acīmredzot, tiesiski tīrs un absolūti korumpēnts korupcijas aplis – es tev – tu man, es tev tu man , es tev tu man

  http://jauns.lv/raksts/zinas/294145-kaskis-kulturas-aprindas-rakstnieku-majas-ipasnieks-grib-piedzit-zaudejumus-no-direktores-konstes

  SIA “Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju māja” privātais līdzīpašnieks Ainārs Romanovs par, viņaprāt, negūtu peļņu vēlas piedzīt zaudējumus no mājas direktores Andras Konstes, pastāstīja Konste.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  tonijs > andrejs 27.08.2018. 14.56

  Bet es nevaicāju retoriski – es tev uzdevu konkrētu jautājumu, uz kuru tu neatbildēji, tā vietā pārpublicējot tekstus no apšaubāmas reputācijas avotiem. Trollis!

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  andrejs > tonijs 27.08.2018. 21.08

  tonij, ko Latvijā svin krievu okupanti 9.maijā?
  Vai zini kā viņi oficiāli sauc okupācijas pieminekli?

  +1
  -2
  Atbildēt

  2

  tonijs > andrejs 27.08.2018. 21.32

  Lai tak viņi svin, ko grib. Kāda man daļa un kāda tev daļa. Dzīvojam brīvā un demokrātiskā valstī, kurā ir gan vārda, gan pulcēšanās brīvība, un likumā ietvaros katrs var izpausties, kā grib. Nezinu, kā viņi vēl sauc Uzvaras pieminekli un mani tas neinteresē. Bet, ja latvieši sauc Brīvības pieminekli par Mildu, tas gan man nepatīk.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > tonijs 28.08.2018. 10.05

  Nē sūdēdāj, neviens fašistiskais izdzimtenis, WWII noziegumu mantinieks, nav tiesīgs publiski slavināt visdrausmīgāko krievu noziegumu visā to noziedzīgā un apkaunojošā vēsturē un civiliedzīvotāju masu slepkavas, sadistus, marodierus, kapu un pieminekļu apgānītājus un vecenīšu un zīdaiņu izvarotājus

  0
  0
  Atbildēt

  0

  tonijs > andrejs 27.08.2018. 21.33

  Latvijā nav krievu okupantu.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Pandora > tonijs 28.08.2018. 03.07

  Sveiks, Valdi Zatler!

  0
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > Pandora 28.08.2018. 03.37

  Sveika, Marina Lepēna!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > tonijs 28.08.2018. 10.10

  Kur tad tās pabiras, civilizācijas atstumtie, palikuši?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > andrejs 27.08.2018. 09.07

  Andrejiņ, par šo parunāt negribi?

  http://jauns.lv/raksts/zinas/294261-isi-pirms-velesanam-virmo-aizdomas-vai-starptautiskaja-sporta-krievija-lobe-baibu-broku

  Šonedēļ publiskajā telpā, tai skaitā ārvalstu sporta ziņu portālos, parādījās aizdomas par Baibas Brokas un kaimiņvalsts Krievijas iespējamām saitēm. Piemēram, ka tieši Kremlis ir tas, kas lobē Baibu Broku augstajam amatam, šovakar vēstī LTV raidījums “de facto”.

  +2
  0
  Atbildēt

  2

  QAnon > Dusma 27.08.2018. 11.14

  Zviedru pedofīliem, melīgā krople, nav lielāka uzticības, kā Ozoliņa un Sprances paskvilām.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Vahamurka > Dusma 27.08.2018. 10.52

  “Tas ir ārkārtīgi liels farss. Ar nožēlu jāsecina, ka tik pieredzējis, cienījams un inteliģents kungs kā Dālins ir izvēlējies manuprāt, tik zemiskas un netīras metodes cīņā par IBU prezidenta amatu. Jau četrus gadus strādāju IBU juridiskajā komisijā. Balstoties uz savu pieredzi citās starptautiskās organizācijās un dažādu uzņēmumu vadībā, esmu nākusi ar vairākiem konstruktīviem piedāvājumiem tam, kā padarīt lēmumu pieņemšanas procesu saprotamāku un caurskatāmāku.http://jauns.lv/raksts/sports/293728-ibu-prezidenta-amata-kandidate-baiba-broka-noraida-konkurenta-pausto-ka-vinu-amatam-virza-krievija

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Vahamurka 27.08.2018. 10.59

  liekuli – tu sasodītais

  nu tā vēl nav bijis, ka naciķi atzītu savu sadarbību ar kremli – tad jau Saule no Debesīm nokristu ….

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > andrejs 25.08.2018. 10.27

  labāk saki, andrejiņ, tu maukas bērns, sasodītais, ka tev turpina sāpēt un gruzdēt , ka NA uzradās konkurenti – Liepājas metalurga izsaimniekotāji – jo vairāk alkatīgas mutītes un pakapīgas pakaļiņas, jo vairāk jādalās un tas nu naciķiem pagalam nepatīk

  RD ir gatavi atdoties kremļa draugu partijai no rīta un vakarā , la tikai nebūtu jādalās ar citām latviešu partijām – pretekļi – fuj cik pretīgi naciķi

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Dusma 25.08.2018. 14.32

  Ak tu krople nolādētā, kā svētā latviešu zeme līdz pat magmas slānim zem tevis vēl nav atvērusies? Tev pat prātā nevar ienākt, ka kādam sirds sāp par prokremlisko izdzimteņu un pederastu postīto valsti.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu