Tīru sirdi 6

Valdis Atāls. Foto — Jānis Pipars
Anda Burve-Rozīte
Print Friendly, PDF & Email

Dzejnieks un dziesminieks Valdis Atāls (68) izdevis autobiogrāfisku grāmatu Elles debesis, kurā vēsta par čekā un padomju lēģerī pavadīto laiku

Tas bija 1978. gada 7. jūnijs, skaista un saulaina diena, kad 27 gadus veco cēsnieku Valdi Atālu Drošības komitejas vīri iesēdināja melnā bobikā un veda uz Rīgu. Pa ceļam Cēsu VDK lielie priekšnieki Pētersons un Kronbergs klusēja. Līdz beidzot Kronbergs ierunājās: «Ja tu laikus būtu atnācis pie mums, kā to izdarīja Arvīds, nebūtu iekūlies tādā pasākumā.» Kopā ar Arvīdu Ulmi, Haraldu Sīmani un vēl kādu paziņu Vitāliju viņi bija atjaunojuši Cēsu Sv. Jāņa baznīcas torni. Puišus novēroja, jo darbs ritēja ar reliģiju saistītā institūcijā. Par to kādā reizē, iedzerot kafejnīcā, Atāls bija pasūdzējies paziņām. Kā vēlāk izrādījās, paziņas bija izveidojuši nacionālās pretošanās kustību un nodomājuši spridzināt dzelzceļu, nolaupīt kompartijas pirmo sekretāru Augustu Vosu. VDK sasaistīja Atālu ar viņiem kā līdzzinātāju. Viņa krimināllietu izmeklēja 17 izmeklētāju. Inkriminēja līdzdalību bandītismā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu