Vai arī “Jaunā Saskaņa”? • IR.lv

Vai arī “Jaunā Saskaņa”?

50
Partijas "Saskaņa" priekšsēdētājs un Rīgas mērs Nils Ušakovs partijas kongresā. Foto: LETA
Gatis Puriņš

Ar joni tuvojas kārtējās Saeimas vēlēšanas – partijas rīko domes sēdes un kongresus, apstiprina un izziņo dažādus kandidātus, sarakstus un programmatiskas nostādnes. Visbeidzot daži publiski apmainās vārdiem, kamēr sāk šļakstīties ar ūdeni un par stila etalonu kļūst frāze: “Vai varētu būt tā, ka…”

18. jūnijā tā saucamās sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” dome oficiāli par savu premjera amata kandidātu apstiprināja ekonomistu, bijušo ekonomikas un izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski, kā arī izvirzīja Valsts prezidenta amata kandidātu bijušo baptistu bīskapu Pēteri Sproģi. Abi esot apstiprinājuši kandidēšanu vēlēšanās no “Saskaņas” saraksta. Vēl aiz domniekiem galdi nebija nokopti, kad pilsētā sāka jau klīst runas arī par citiem ministriem, kurus oficiāli uzsaukšot 21. jūnijā.

Tāpat pilsētā runā, ka tā saucamā sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa” vairs nebūšot prokremliska, bet kļūšot īsteni eiropeiska un daudz latviskāka. Runā arī, ka katrā vēlēšanu apgabalā sarakstu galvgalis būšot īsteni latvisks un jauns, ka krieviskums un vecišķums sākšoties tikai īsi pirms desmitās vietas, ar atsevišķiem izņēmumiem, protams.

Runā, ka tādejādi partija kļūšot daudz pievilcīgāka “latviešu” vēlētājiem un beidzot nodrošināšot tās nonākšanu valdībā, kas savukārt apvienošot sašķelto nāciju un izbeigšot stagnāciju.

Vienlaikus nelabvēļi pa kaktiem runā, ka tā tikai tāda izlikšanās vien esot, jo okupācijas fakts neesot atzīts, valstiskas divvalodības sentiments neesot atmests, saplēsts sadarbības līgums ar Kremli arī neesot uzrādīts un sankcijas pret agresoru sociāldemokrāti arī netaisoties atbalstīt. Un vispār, pārfrāzējot tautas gudrību, “Jaunā Saskaņa” būšot “tie paši krievi, tikai latviešu kažokos”! Visbeidzot ar sašutumu tiek piebilsts, ka nevar saprast, no kurienes tie jaunie “kirhenšteini” rodas?

Bet atgriezīsimies pie pilsētā noklausītajiem ministru vārdiem un, iekļaujoties trendā, pavaicāsim: “Vai varētu būt tā, ka tā saucamās sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” aizsardzības ministrs varētu būt kāds Raimonds Rublovskis, ārlietu ministre – kāda Iveta Sers, finanšu ministre – kāda Ļubova Švecova, ekonomikas ministrs – kāds Ivars Zariņš, iekšlietu ministrs – kāds Ivars Zālītis, izglītības un zinātnes ministre – kāda Evija Papule, labklājības ministrs – kāds Andrejs Klementjevs, satiksmes ministrs – kāds Anrijs Matīss, veselības ministrs – kāds Uldis Līkops, tieslietu ministrs – kāds Guntars Grīnvalds, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre – kāda Inga Goldberga, zemkopības ministrs – kāds Jānis Tutins, bet kultūras ministrs(e) – kāds(a) pagaidām vēl nezināms(a)?”

Bet – mieru, tikai mieru! Kazi tā būs bijusi tikai tukša muldēšana?

 

Autors ir politologs

Komentāri (50)

Lāsma Kalnozola 20.06.2018. 13.25

Saskaņa tā pati, bet šoreiz nu izteikti ņem visādus atkritumus savās rindās. Nu kā jau pienākas, jo šajā partijā kandidāatiem domāt nevajag, visu izdomās nils, atbilstoši kremļa uz stādītajām līnijām.

+6
-1
Atbildēt

2

  Sskaisle > Lāsma Kalnozola 20.06.2018. 13.41

  nenosmieties – elle un indija –
  kas tad naciķu un zzs vietā domā ? nils ? aivars? jeb kremļa speciālsiti?

  visi tādi izcili domātāji, tikai tālāk par domām un runām netiek

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  QAnon > Lāsma Kalnozola 20.06.2018. 13.58

  Ņem atkritumus savās rindās!!! SC ir visu atkritumu pēdējā pietura.
  Kā jau iepriekš izteicos, kanalizācija visas fekālijas sanesīs pie SC
  Starp ‘Saskaņas’ sarakstu līderiem vēlēšanās varētu būt arī Matīss
  http://www.delfi.lv/news/national/politics/starp-saskanas-sarakstu-lideriem-velesanas-varetu-but-ari-matiss.d?id=50141480
  Tas pats Šlesera ieliktnīc Matīss, Vienotības satiksmes ministrs, kurš gūlās zemē un tirināja kājeles, kad Saeima neatlaida Rasnača kungu.
  Who’s next ? Dombrovskis, Straujuma, Rinkēvičs, Kazlovskis, vai Ķirsis?

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

Sskaisle 20.06.2018. 12.53

-neko citu kā to , ka valsts vara sev palielina algas un ka neko izdarīt nevar – neviena nozare nav sakārtota – lūk īstās briesmas valstij – nezinu, nevaru zināt , cik tieši tas ir čekas asiņainais pirksts, cik pašu latviešu prasta alkatība un bezatbildība –

bet nebaidiet mani ar saskanu – jauno vai veco – esmu dzirdejusi ka vilks nogalinot lēnāk n sāpīgāk, bet ka lācis dodot ar ķepu pa galvu , tad ar to vienu gāzienu arī peitiek lai tiktu pie eņģeļiem
tā kā – no vilka – latviešiem bēgsim – uz lāci – saskaņiešiem kritīsim – nu variantu jau nav –
http://www.la.lv/arlietu-ministrijas-darbiniekiem-pieskirtas-iespaidigas-ikmenesa-piemaksas/

+2
0
Atbildēt

0

Sskaisle 20.06.2018. 10.01

mani tie naciķu cūķi par Dzimtenes nodevēju apsaukā, kamēr paši rukši divkājainie jau to Dzimteni līdz šādai katastrofai noveduši –

vai dieniņ vai dieniņ Tonij – kas notiksies – ma jau labi – es krieviski tīri labi runāju , bet ko tie mani bērniņi darīs , kuriem te ne krievu valoda , ne darbs, ne maucīga pārliecība …vai dieniņi vai dieniņi ….

+2
0
Atbildēt

1

  tonijs > Dusma 20.06.2018. 10.06

  Nu pacieties vēl mazlietiņ līdz Saeimas vēlēšanām. Tad mēs visi savēlēsim pareizās partijas un cilvēkus, un Latvijā sāksies vēl nebijis uzplaukums visās jomās.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > tonijs 20.06.2018. 10.16

  nu nē taču mīļais Tonij, nu kuras tad ir tās partijas ? tā kā tādas izkrāsotas dāmas – pirms vēlēšanām – spilgtas un iekārojamas – atdod viņām savu uzticību – pēc velēšanām – izrādās -tie paši vecie čekisti un tā pati čekistu drāšanaās vien sanāk

  ak , nē – nebaro sevi ar ilūzijām Tonij, tik smagi nebūs jāviļās , klausi man, tici –

  0
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > Dusma 20.06.2018. 10.51

  Mans partiju tops, ja Saeimas vēlēšanas notiktu šodien: 1. JKP, 2. Jaunā Vienotība, 3. Kustība “Par”.

  +2
  -1
  Atbildēt

  3

  QAnon > tonijs 20.06.2018. 15.32

  Pie sienas tos liksi pēc partiju sarakstiem, jeb tomēr pēc katra atsevišķa organisma pastrādāto noziegumu smaguma?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  andrejs > tonijs 20.06.2018. 14.46

  Mans partiju tops, ja Saeimas vēlēšanas notiktu šodien:
  1. TB, 2 NA. citu variantu nav

  +1
  -3
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > andrejs 20.06.2018. 14.56

  klibu kāju tik kaps iztaisnos – vecos laikos teica, bet uz viena otra pārliecību tas attiecas arī šodien

  +3
  -1
  Atbildēt

  2

  QAnon > Dusma 20.06.2018. 15.08

  Tiešām!!! Pret Vienotības un SC simbiozi tikai kupraino dakteris var līdzēt.
  Uzmauc “šahida” jostu un velc savu kleino kāju!

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  andrejs > Dusma 20.06.2018. 15.05

  Maķīss ir klibs? Klemperē uz kreiso pusi?

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  QAnon > andrejs 20.06.2018. 15.16

  9. maija svinētāja atbaidošais vieplis. https://www.youtube.com/watch?v=vzPFDeerIaU Ja kāds iedomājies, ka zin arī citādākus, tad tur pie vainas ir elitārs frizieris un dārgs grims

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > tonijs 20.06.2018. 11.09

  jā!

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  BardainaisSigne > Dusma 20.06.2018. 21.34

  Ja jau Tonijs iesaka,tad skaidrs – šīs partijas labprāt veidos koalīciju ar Saskaņu.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu