ASV tirdzniecības ministrs un Lielbritānijas karaliene investējuši ārzonās • IR.lv

ASV tirdzniecības ministrs un Lielbritānijas karaliene investējuši ārzonās

5
Attēls: assetsearchblog.com

ASV tirdzniecības ministrs Vilburs Ross un Lielbritānijas karaliene Elizabete II ir starp augsta ranga personām, kas ieguldījušas līdzekļus ārzonās, vēsta aģentūra LETA. Par to liecina ‘’Paradīzes dokumenti’’, kurus publiskojis Starptautiskais pētniecisko žurnālistu konsorcijs (ICIJ), kas pagājušajā gadā publiskoja tā dēvētos Panamas dokumentus.

Ross ir līdzīpašnieks kuģniecības kompānijā, kas sniedz pakalpojumus Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietuvinātām personām piederošam uzņēmumam.

Bono investē Lietuvā

Dokumenti atklāj, ka īru rokgrupas U2 līderis Bono vairāk nekā desmit gadus ir viens no lielākajiem Lietuvas pilsētas Utenas investoriem – tur viņam kopā ar partneriem daļēji pieder lielveikals “Aušra”, vēsta portāls “15min.lt”. Kā konsorcijam atzinusi Bono pārstāve Ketija Makīrnena, Pols Deivids Hjūsons jeb Bono ir “pasīvs mazākuma akcionārs” Gērnsi salā reģistrētajā ārzonas kompānijā “Nude Estates I”, kurai pieder tirdzniecības centrs Utenā.

Lielveikalu “Nude Estates I” 2012.gadā iegādājusies no Maltas kompānijas “Nude Estates”, kura to par 5,1 miljonu sterliņu mārciņu (5,8 miljoniem eiro) nopirkusi 2007.gadā. Kā norāda “15min.lt”, Utenas tirdzniecības centrs “Aušra” 3700 kvadrātmetru platībā atvērts 2006.gada rudenī, bet aptuveni pēc pusgada to cēlusī kompānija “Eika” ēku pārdevusi, norādot, ka to iegādājies vārdā nenosaukts ārvalstu investors.

Izanalizējot sākotnējos datus par Bono investīcijām Utenā, Lietuvas Valsts nodokļu inspekcija (VMI) sākusi pārbaudi par Lietuvas kompāniju “Nude Estates 2”. VMI, izvēloties nodokļu maksātājus pārbaudēm, tos vērtē pēc riska punktiem, kuri praksē ir augstāki tiem uzņēmumiem un iedzīvotājiem, kuriem bijuši darījumi vai citi sakari ar ārzonas kompānijām, paudusi inspekcijas pārstāve Rūta Asadauskaite.

Iegulda, izvairoties no nodokļiem

Ārzonās investējis arī Kanādas uzņēmējs Stīvens Bronfmans, kurš organizē ziedojumu vākšanu Kanādas premjerministra Džastina Trudo vadītajai Liberālajai partijai. Šādas investīcijas nav nelikumīgas, tomēr tās rada jautājumus, cik ētiska ir naudas ieguldīšana, izvairoties no nodokļiem.

Apstāklis, ka Rosam ir ar Krieviju saistītas biznesa intereses, var radīt interešu konfliktu. Savukārt atklājumi par Bronfmanu var kaitēt Trudo, kurš pirms diviem gadiem uzvarēja vēlēšanās, solot cīnīties pret izvairīšanos no nodokļiem.

Rosam ar sarežģīta ārzonu investīciju tīkla starpniecību pieder 31% Lielbritānijas kompānijā “Navigator Holdings”, kurai ir sašķidrinātās gāzes tankkuģu flote. Stājoties ministra amatā, Ross savu akciju skaitu samazinājis, lai gan viņa kontrolētās kompānijas, kas reģistrētas Kaimanu salās, joprojām padara viņu par lielāko “Navigator Holdings” akcionāru.

“Navigator Holdings” ir biznesa attiecības ar Krievijas naftas ķīmijas uzņēmumu “Sibur”, kura līdzīpašnieki ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina znots Kirils Šamalovs un Putina draugs uzņēmējs Genadijs Timčenko, pret kuru ASV ir noteikušas sankcijas. ASV Tirdzniecības ministrijas preses sekretārs paziņojis, ka Ross nav bijis iesaistīts lēmuma pieņemšanā par “Navigator Holdings” biznesa ar “Sibur” sākšanu, un Ross nekad neesot ticies ar Šamalovu vai Timčenko.

Trūcīgo izmantošana

“Paradīzes dokumenti” liecina, ka apmēram 10 miljoni sterliņu mārciņu no Lielbritānijas karalienes Elizabetes II privātajiem līdzekļiem ieguldīti fondos, kas reģistrēti ārzonās Kaimanu salās un Bermudu salās. Fondi šos līdzekļus investējuši dažādos uzņēmumos, tostarp mēbeļu un mājsaimniecības preču nomas un tirdzniecības tīklā “BrightHouse”, kas apsūdzēts trūcīgo ļaunprātīgā izmantošanā. Lankasteras hercogiste, kas pārvalda karalienes privātos līdzekļus, paziņojusi, ka tās investīcijas ir pilnībā auditētas un likumīgas.

“Paradīzes dokumenti” aptver 13,4 miljonus dokumentu, kas iegūti galvenokārt no juridiskās firmas “Appleby”, kas sniedz pakalpojumus investīcijām ārzonu kompānijās.

 

Komentāri (5)

west 06.11.2017. 20.41

Un vēl jautājums – kurš kretīns ir sacūkojis šo kādreiz daudzmaz jēdzīgo saitu jau ar bez iespējam labot tekstu un visām pārejām iepriekšējam opcijām ? Gribat patriekt vēl atlikušos un pariet uz pliku vienvirziena propagandu ? TV NET pēdējo,nožēlojamo likteni gribās ? Visa viņu publika ir pārgājusi uz Delfiem.
Izskatās ,ka jums arī drīz izdosies un komentāru šeit vairs nebūs.

+2
0
Atbildēt

1

  BardainaisSigne > west 07.11.2017. 09.02

  Neapšaubāmi,ka ”uzlabojumi” domāti,lai komentētāji netraucētu žurnālam dzīt propagandu.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

west 06.11.2017. 20.07

Kāpēc vispār pastāv šādas ārzonas, ja jau tas ir kriminālas ? Kāpēc netiek vispār likvidētas ? Kas tās veidojis un kādiem nolūkiem pašos pirmsākumos ? Varbūt tur vajag rakt?
Un kāpēc tagad tikai izlasīti amerikāņi un briti ir vienīgie grēkāži no daudziem tūkstošiem ? Kur ir bagātie vācieši un franči ? ādu nav vispār – pērkamie “demokrāti” ?

+1
0
Atbildēt

1

  basta > west 07.11.2017. 12.20

  Pašas ārzonas ir nekas, attiesme pret tām ir būtiska. ASV var piereģistrēt off-shore, tikai neviena off-shore kompānija nevar tās teritorijā veikt kādu saimniecisko vai finansiālo darbību. Pie mums ir otrādi, valsts nepelna uz ārzonu firmu reģistrāciju, toties atļauj visādiem žuļikiem, kuri kopsummā nozaguši mūsu valstij desmitiem miljardu, turpināt noziedzīgas darbības, neuzrādot patiesā labuma guvējus un slēpjot no “nenovīdīgiem” reņģēdājiem un finanšu iestādēm savu ienākumus.
  Protams “juristam”Juģinam, mēslam, kurš uzbrauca Latvijas patriotam, Šņores kungam, gar to nekādas daļas, ja var papiarēties un uzsildītās “Rīdzenes sarunu” zupas rēķina.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 06.11.2017. 22.24

šodienas bbc par karalienes šmuci briti tikpat kā neraksta , varbūt bija vakar

http://www.bbc.com/news/uk-41876942

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu