Tillersons: ASV un Krievijas attiecības nonākušas “zemākajā punktā” 39

Rekss Tillersons (no kreisās) un Sergejs Lavrovs. Foto: Sputnik-LETA

Lavrovs apgalvo – Krievija gatava atjaunot vienošanos par sadarbību Sīrijā

Pēc tikšanās ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu, kam sekoja saruna ar prezidentu Vladimiru Putinu, ASV valsts sekretārs Reks Tillersons trešdien paziņoja, ka Vašingtonas un Maskavas attiecības nonākušas “zemākajā punktā” un tās raksturo zems abpusējās uzticības līmenis, citē aģentūras LETA-AP/AFP.

“Starp abām valstīm pastāv zems uzticības līmenis,” preses konferencē atzina Tillersons. “Starp abām galvenajām pasaules kodollielvalstīm šāda veida attiecības nedrīkst pastāvēt.”

Savukārt Lavrovs paziņoja – neskatoties uz saspīlētajām attiecībām, Maskava esot atvērta dialogam ar Vašingtonu un pat iespējamai kopīgai rīcībai jomās, kas atbilst abu valstu interesēm. Viņš paziņoja, ka Krievija esot gatava atjaunot ar ASV noslēgto vienošanos par sadarbību, lai izvairītos no nejaušām sadursmēm Sīrijā, ja Vašingtona piekritīs vērsties vienīgi pret tādām teroristiskajām organizācijām kā “Islāma valsts”.

“Šodien prezidents [Putins] apstiprināja mūsu gatavību atgriezties pie tās (vienošanās) īstenošanas gadījumā, ja atkārtoti tiek apstiprināti amerikāņu koalīcijas gaisa spēku sākotnējie mērķi, konkrēti, cīņa pret “Islāma valsti” un “Al-Nusra”,” norādīja Lavrovs. Vienlaikus viņš brīdināja starptautisko sabiedrību, ka centieni gāzt Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu var novest pie nevēlamām sekām, kādas nesusi Rietumu iejaukšanās Irākā un Lībijā.

Lavrovs kārtējo reizi noliedza, ka Krievija būtu iejaukusies ASV vēlēšanu procesā. Lavrovs uzsvēra, ka Maskava neturoties pie Asada, bet gan atbalstot dialogu starp dažādajiem sīriešu novirzieniem, kas lemtu par Sīrijas nākotni un saglabātu to kā vienotu valsti. Viņš uzstāja, ka Maskavas un Vašingtonas domstarpības neesot nepārvaramas, un piebilda, ka pēc trešdienas sarunām abas puses labāk izprotot viena otru.

Tillersons pavēstīja, ka jautājums par sankcijām, kurām pakļauta Krievija, trešdienas sarunās neesot ticis apspriests.

Kā vēsta LETA-DPA, Tillersons trešdien paziņojis, ka pieaugušais pierādījumu skaits, kas apliecina Damaskas valdošā režīma atbildību par kara noziegumiem, var novest pie apsūdzību izvirzīšanas Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam.

Asada režīms izmanto ne tikai aizliegtos ķīmiskos ieročus, bet arī kasešu bumbas un cita veida munīciju, kas domāta “sakropļošanai un nogalināšanai visšausmīgākos veidos,” preses konferencē Maskavā pēc tikšanās ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu un prezidentu Vladimiru Putinu norādīja Tillersons. Viņš uzsvēra, ka Asadu dinastijas valdīšanas laiks tuvojas savam galam.

Tillersons gan atzina, ka Asada aiziešanai no varas vajadzētu notikt organizēti.

Komentāri (39)

zanE. 13.04.2017. 16.58

….nevar būt!….

Donald J. Trump‏Verified account @realDonaldTrump

Things will work out fine between the U.S.A. and Russia. At the right time everyone will come to their senses & there will be lasting peace!

+1
-2
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu