Pieccīņnieks Ruslans Nakonečnijs lūdz piešķirt Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem • IR.lv

Pieccīņnieks Ruslans Nakonečnijs lūdz piešķirt Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem

20
Ruslans Nakonečnijs. Foto no interneta

Saeimas komisijas priekšsēdētājs neatklāja, kura persona ir lūgusi pilsonības piešķiršanu

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija saņēmusi lūgumu no pieccīņnieka Ukrainas pilsoņa Ruslana Nakonečnija sākt procedūru, lai parlaments varētu lemt par Latvijas pilsonības piešķiršanu par īpašiem nopelniem valsts labā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK) neatklāja, kura persona ir lūgusi pilsonības piešķiršanu. Pilsonības komisija šo jautājumu plāno skatīt pēc divām nedēļām.

Nakonečnijs savās pirmajās sacensībās zem Latvijas karoga martā negaidīti uzvarēja Pasaules kausa posmā, bet kopš tā laika rezultāti vairs nav bijuši tik augsti un augustā viņš Eiropas čempionātā pat nespēja kvalificēties finālsacensībām.

Sportistiem atlikušas vēl divas iespējas, kā tikt uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm – vēl pa trim ceļazīmēm vīriešu un sieviešu konkurencē tiks sadalītas 2016.gada pasaules meistarsacīkstēs, savukārt pēdējie seši olimpisko spēļu dalībnieki 2016.gadā tiks noteikti pēc vietas pasaules rangā. Ja atlase noslēgtos patlaban, Nakonečnijs pasaules rangā būtu pietiekami augstu. Taču nākamgad punktus sāks skaitīt no jauna un viss izšķirsies sešās sacensībās.

Iepriekš šis 24 gadus vecais sportists pārstāvēja Ukrainu, taču tajā valdošās nestabilās politiskās situācijas dēļ nu viņš dzīvo Latvijā, pārstāvot šo valsti arī starptautiskās sacensībās. Nakonečnijs kā Latvijas pārstāvis jūnijā guva 12.vietu Baltkrievijā notiekošajās Pasaules kausa izcīņas finālsacensībās.

Latvijas Modernās pieccīņas federācijas valdes loceklis Andris Feldmanis atzina, ka tagad līdz pilsonības iegūšanai Nakonečnijam Saeimā jāveic divi soļi – vispirms jāsaņem Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas, bet pēc tam – Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas atļauja.

“Ceram, ka viss būs kārtībā, jo ir pietiekami daudz argumentu pozitīvam lēmumam. Nakonečnijs sevi šajā gadā pierādījis gan kā Latvijai lojāls cilvēks, gan kā sportists. Sākumā bija grūtāk ar valodas apguvi, bet tagad tā jau ir diezgan ciešamā līmenī. Viņš var izteikt savu domu un arī saprot latviski,” pastāstīja Feldmanis.

Arī Ukrainas Olimpiskā komiteja plāno dot atļauju Nakonečnija pilsonības maiņai, bet, visticamāk, tas notiks tikai pēc oktobrī gaidāmās komitejas pārvēlēšanas. “Bet nekādi negaidīti pavērsieni nav paredzami. Runājām arī ar Sergeju Bubku, kad viņš bija Rīgā, kurš nesaredzēja šķēršļus. Olimpiskā komiteja tikai gaida pareizo brīdi,” izteicās Feldmanis.

Pilsonības likumā noteikts, ka personu, kurai nav tiesību naturalizēties šajā likumā paredzētajā vispārējā kārtībā un uz kuru neattiecas šā likumā minētie naturalizācijas ierobežojumi, bet kurai ir īpaši nopelni Latvijas labā, var uzņemt Latvijas pilsonībā ar Saeimas lēmumu.

Persona, kura vēlas, lai tā tiktu uzņemta Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā, iesniedz Saeimai iesniegumu par uzņemšanu pilsonībā. Iesniegumam pievienojama attiecīgās personas autobiogrāfija un paziņojums, ka nav faktu, kas varētu liecināt, ka uz šo personu būtu attiecināms kāds no likumā minētajiem ierobežojumiem.

Kā zināms, 2013.gada nogalē Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem vēlējās iegūt pasaules šaha čempions un Krievijas opozīcijas politiķis Garijs Kasparovs, tomēr toreiz politiķu attieksme bija diezgan noraidoša, bet jau pāris mēnešus vēlāk viņš kļuva par Horvātijas pilsoni.

 

Komentāri (20)

Fikseris 22.09.2015. 23.43

Ukrainis vai donbasa vatņiks? Ukrainis pārvāktos uz Kijevu vai Ļvovu. Donbasa vatņiki iznīcināja savu reģionu un tagad paši mūk prom.

https://www.youtube.com/watch?v=rpro5poLwvg

Я сейчас закончил переводить все письма Пушкина и в них часто проявляется, что он ненавидит свою страну. Чехов ненавидит свою страну. Достоевский, он как будто уважает этот божественный народ, но если читаешь его романы, там только пьяницы, тупые люди, женщины милые, но сумасшедшие. Русский народ у Достоевского либо тупой, либо пьяный, либо грязный, либо криминальный, либо совершенно аморальный. Толстой – то же самое. Вот там разница между грязью и светом, хотя такое же по всему миру, – есть разница между Гитлером и Бахом, но в России это – екстремно. Может именно потому, что это так екстремно, и кажется, что культура выше. Потому что непонятно, как из такой грязи могут выходить такие светлые, – Пушкин, Чайковский, Тургенев. Просто свет это свет, а тьма российская – это большая масса, непроглядная. Европа удивилась в 19 веке, когда вдруг из Московии появилась страна с культурой, потом Тургенев и Достоевский.

http://ru.espreso.tv/article/2015/09/21/gans_bolland_putyn_nykogda_ne_soglasytsya_vernut_krym_dlya_etogo_on_sam_dolzhen_byt_unychtozhen

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu