Munkevics: Blaua mani nelikumīgi iesaistīja KNAB operatīvajā eksperimentā • IR.lv

Munkevics: Blaua mani nelikumīgi iesaistīja KNAB operatīvajā eksperimentā

29
Raimonds Munkevics. Foto: Kaspars Krafts, F64

Liecības Jūrmalas domes kukuļdošanas lietā sagatavotas uz 40 lappusēm

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā šodien kukuļdošanas lietā liecības sāka sniegt bijušais Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics, vēsta aģentūra LETA. Viņš paziņoja, ka galvenā lieciniece Iveta Blaua (Vienotība) viņu esot nelikumīgi iesaistījusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) operatīvajā eksperimentā.

Munkevics savas liecības bija sagatavojis uz aptuveni 40 lapaspusēm. Viņš skrupulozi atstāstīja savu skatījumu uz 2010.gada notikumiem, kad Jūrmalas domē notikušas sarunas gan pozīcijas, gan opozīcijas starpā un “visi runājuši krustu šķērsu”.

Munkevics apgalvoja, ka Blaua viņu sameklējusi 17.maijā Jūrmalas domē, un tā, pēc Munkevica domām, neesot bijusi nejauša satikšanās, jo Blaua nestrādāja domē pastāvīgi un viņai nebija savas darbvietas domē. Taču viņas pienākumos bija pāris reizes mēnesī apmeklēt komisiju un domes sēdes. 17.maijā sēdes nenotika, un no tā Munkevics secinājis, ka Blaua šajā dienā ieradusies domē ar jau konkrētu KNAB uzdevumu satikt viņu, lai viņš aizietu uz Blauas un viņas paziņas – līdzapsūdzētā un kādreizējā pilsētas ātrās palīdzības valdes locekļa Normunda Pīranta – tikšanās vietu.

“Viens no deputātiem – Blaua – šajā notikuma virpulī nelikumīgi ievilka mani operatīvajā eksperimentā. Šīs nelikumīgās iesaistīšanas rezultātā tieku apsūdzēts. Ja Blaua mani nebūtu uzrunājusi 17.maijā un nebūtu aicinājusi uz sarunu armēņu restorānā, tad šādas tikšanās nebūtu un nebūtu notikusi tikšanās arī nākamajā dienā,” šodien tiesā apgalvoja Munkevics.

Munkevics atgādināja – arī pati Blaua ir liecinājusi, ka viņas darbības bija saskaņotas ar KNAB, pie kura viņa bija vērsusies ar iesniegumu 13.maijā. “Nav šaubu, ka es tiku ievilkts darbībās, kas vēlāk izrādījās Blauas un KNAB īstenotais operatīvais eksperiments. Vēlos norādīt, ka manā skatījumā manis iesaistīšanai operatīvajā eksperimentā nebija likumīga pamata. Tātad tā bija nelikumīga. To pierāda lietai pievienotā Ģenerālprokuratūras izziņa, ka 17.maijā tika akceptēta operatīvā eksperimenta izdarīšana attiecībā uz Normundu Pīrantu. Attiecībā uz mani nekāda akcepta nebija. Es nebiju nekādas prettiesiskas darbības veicis, un tāpēc nebija likumīga pamata pret mani vērsties,” sacīja Munkevics.

Lietas izskatīšana turpināsies augusta beigās.

Pīrants un Munkevics tika aizturēti 2010.gada 18.maija vakarā kriminālprocesā par 7114 eiro (5000 latu) kukuļa došanu, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram labvēlīgu rezultātu 20.maijā gaidāmajā neuzticības balsojumā. Kukulis esot piedāvāts deputātei Blauai. 20.maijā abi aizturētie tika apcietināti, bet Munkevics – arī gāzts no mēra amata. Abiem uzrādīja apsūdzības pēc Krimināllikuma 323.panta 2.daļas par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Munkevicu tiesa pret 50 000 latu (71 143 eiro) drošības naudu no apcietinājuma atbrīvoja 2010.gada augusta sākumā, bet Pīrants pret 40 000 latu (56 914 eiro) drošības naudu brīvībā tika izlaists 2010.gada septembra vidū.

Jūrmalas pilsētas tiesa četru gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju piesprieda Munkevicam, bet Pīrantam tika piespriests trīs gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju. Apelācijas instance spriedumu atcēla, taču, ņemot vērā ierosinātās disciplinārlietas pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesēm, lieta tika nodota Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesai.

Komentāri (29)

nondimenticare 20.08.2015. 18.29

100 PROCENTĪGI PIEKRĪTU, KA MUNKEVICU SPECIĀLI IEGĀZĀ. ĪPAŠI IEINTERESĒTAS PERSONAS -SABIEDRĪBĀ PAZĪSTAAMS SIEVIETES, KURAS TAGAD IZVIRZA SAVUS PROJEKTUS. IR ZINĀMS AR KADAM MAŠINĀM VIŅAS PĀRVIETOJAS, UN KĀ IETEKMĒ DOMES DARBU. tĀ VIEN LIEKAS KA LĒMUMI TIEK PIEŅEMTI GULTĀ NEVISS DOMĒ.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu