Briselē sarīkots izlēciens pret Lietuvas prezidenti 18

Grāmata EP deputātu pastkastēs. Foto no "Delfi.lt"
Print Friendly, PDF & Email

EP deputāti savās pastkastēs šonedēļ atraduši pārsteigumu – angļu valodā tulkotu Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites biogrāfijas versiju

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti savās pastkastēs šonedēļ atraduši pārsteigumu – angļu valodā tulkotu Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites biogrāfijas versiju ar nosaukumu “Red Dalia: The hidden pages of Dalia Grybauskaite’s biography” (“Sarkanā Daļa. Daļas Grībauskaites biogrāfijas slēptās lappuses”), ceturtdien vēsta portāls “Delfi.lt”.

Grāmatas autore, lietuviešu televīzijas žurnāliste Rūta Janutiene portālam neslēpusi šoku par notikušo, jo nav devusi atļauju tās tulkošanai. Tikmēr EP deputāti no Lietuvas to atzīst par jaunu informatīvo uzbrukumu pret viņu valsti.

Pieeja EP deputātu pastkastēm dota tikai cilvēkiem ar īpašām atļaujām. Grāmatas tajās varētu būt ielicis arī kāds deputāts vai viņa palīgs. Grāmatas pastkastītēs parādījās otrdienas vakarā, tās nebija ieliktas aploksnēs vai adresētas konkrētai personai – vienkārši iemestas kastītē bez jebkāda iesaiņojuma.

“Tā ir zādzība. Jūs man paziņojāt pilnīgu jaunumu,” portālam sacījusi Janutiene. “Jūs mani pilnīgi satriecāt. Nevienam neesmu devusi atļauju tulkot šo grāmatu. Tiku gan apsvērusi iespēju to tulkot angliski, bet šo domu atmetu, jo tas ir ļoti dārgi,” piebildusi žurnāliste, kurai pieder šīs grāmatas autortiesības.

“Ļoti interesanti. Un kas to izplata? Vai tiešām? Ar manu vārdu uz vāka? (..) Pie manis neviens nav pat vērsies. Kad redzēšu šo grāmatu, protams, reaģēšu. Jāuzzina, kas to visu izdarījis, un jāpaziņo, ka tā ir zādzība,” viņa spriedusi. EP deputāts no Lietuvas Gabrieļus Landsberģis šo akciju vērtē kā jaunu informatīvu uzbrukumu pret Lietuvas līderi.

“Te redzams piemērs, kā tiek rīkoti informatīvie uzbrukumi pret Lietuvu. Eiropas Parlamenta gaiteņos cilvēki jau vaicā – ko tas nozīmē, vai esat redzējuši šo informāciju? Domāju, nav nejaušība, ka šādas grāmatas, kurās nomelnota prezidente Daļa Grībauskaite un sētas šaubas par viņas reputāciju, tiek izplatītas drīz pēc viņas asajiem izteikumiem par Krieviju un viņas aktīvi apliecinātā atbalsta Ukrainai. Šī grāmata iztulkota angliski, atvesta uz Briseli un par brīvu izplatīta visu 751 EP deputātu pastkastītēs. Tas taču noteikti maksā prāvu naudu. Tādēļ rodas jautājums – kas to finansē, kam tas ir izdevīgi? Vai te nenotiek kaut kas līdzīgs kā gadījumā ar franču radikāļiem, kad noskaidrojās, ka aiz tā slēpjas cilvēki, kas saistīti ar Kremli?” viņš vaicājis.

Lietuvas prezidentes vājās vietas un neskaidrības viņas biogrāfijā centušies meklēt arī Kremļa kontrolētie Krievijas mediji, kurus īpaši kaitina Lietuvas nostāja Ukrainas jautājumā. Tie apgalvojuši, ka jaunībā viņa bijusi saistīta ar PSRS Valsts drošības komiteju. Pati prezidente to oficiāli noliegusi.

 

Komentāri (18)

eltae 12.12.2014. 10.14

kumītis un visi putina takšeļi lai rej- karavāna iet uz priekšu. Vakar raidijumā Dožģj Igaunijas prezidenta Ilvesa k-ga uz žurnālistes jautājumu: “Vai Putina vizīte Tallinā iespējama?” Atbilde: Putinam, kā privātpersonai, iespējama, jo igauņi viesmīlīga tauta, kā Krievijas prezidentam – pilnīgi izslēgta.

+11
0
Atbildēt

0

Bet 11.12.2014. 16.32

Tā nu iet drosmīgiem valsts vadītājiem, kuri atļaujas iebilst lielajam kremļa shēmotājam !

Tas ir brīdinājums visiem pārējiem: sak, ja muti virināsiet, būs tāpat kā ar Gribauskaiti.

+12
-3
Atbildēt

4

  uldis_sene > Bet 11.12.2014. 17.08

  Vai pērkamu, zemisku žurku, kas varu Lietuvā ieguvusi pateicoties CIP, var saukt par drosmīgu? – Atļauj pasmaidīt.

  +1
  -15
  Atbildēt

  0

  v_rostins > Bet 11.12.2014. 17.07

  Bet

  Nemaz nav tālu jāmeklē. Kas notiek tepat Latvijā?

  Šlesers sola darīt visu, lai izstumtu no politiskās ietekmes NA. Bet kādām metodēm? http://www.la.lv/politiskie-lasti/

  Un morālais kroplis, Dombrovskis izrēķinās ar Grendes kundzi, čekas paskvilu skribenti, Ozoliņš un Sprance, raujās melnu muti, lai nomelnotu NA, sakompromitētais Kukulītis nedod pielaides valsts noslēpumiem pēc partejiskā principa, prātu izkūkojusī veča, Straujuma staļinistu, WWII noziedznieku uzdevumā izrēķinās ar vislabāko iespējamo VARAM vadītāju, Cilinska kungu.

  +6
  -8
  Atbildēt

  0

  lno > Bet 11.12.2014. 17.28

  Vieplis bav smaids:)

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  WAT > Bet 12.12.2014. 09.14

  Ej,ej pūpēdi putēt savu saimnieku kabatā, nepiegāni ar savām sporām ēteru…

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

Ebenemezers-3 11.12.2014. 17.32

taadaa gadiijumaa leišiem ir stipri paveicies ar gudru un erudiitu prezidenti , jo boļševiku laikos čeka ar idiotiem un stulbeņiem nesadarbojaas.

+11
-2
Atbildēt

3

  Kurmītis > 11.12.2014. 17.44

  Vai tad arī ar čeku sadarbojās? Hmmm .. to gan nezināju.

  +1
  -7
  Atbildēt

  0

  andrejs > 12.12.2014. 15.29

  Ebenemezers taadaa gadiijumaa leišiem ir stipri paveicies ar gudru un erudiitu prezidenti , jo boļševiku laikos čeka ar idiotiem un stulbeņiem nesadarbojaas.

  ———————-

  vai nav nožēlojami, ka šim komentam sasprausti veseli 9 plusiņi… :))))

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  v_rostins > 12.12.2014. 09.25

  Ebenemezers

  jo boļševiku laikos čeka ar idiotiem un stulbeņiem nesadarbojaas.

  ________________

  Čeka izmantoja visus sabiedrības slāņus, arī fabrikas strādniekus, kriminālu, prostitūtas un pederastus. Cita lieta, čekas štata darbinieki bija cilvēces ienaidnieku elite, tiem sekoja kompartijas, komjaunatnes un arodbiedrības darboņi, visdebilākiem atlika iet padumjos oficieros.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu