Zviedrija: mūsu ūdeņos bija vismaz viena ārvalstu zemūdene 9

Zviedrijas Jūras spēku korvete "Visby" devusies noslēpumainās zemūdenes meklējumos. Foto: AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Zviedrija pārtrauc iespējamās ārvalstu zemūdenes meklēšanu

Zviedrijas bruņotie spēki piektdien paziņojuši, ka tās ūdeņos bijusi vismaz viena ārvalstu zemūdene. Tā nav atrasta, jūras spēki pārtrauc nedēļu ilgušos iespējamās ārvalstu zemūdenes meklējumus Stokholmas arhipelāga ūdeņos, vēsta LETA/AFP/The Local.

Neraugoties uz pierādījumiem par ārvalstu zemūdens aktivitātēm, iebrucēju nav izdevies identificēt.

Piektdien no rīta notikušajā preses konferencē armijas pārstāvis admirālis Anderss Grenstads paziņoja, ka Zviedrijas armija pēdējās dienās, visticamāk, ir sekojusi nelielai zemūdenei.

Kā norādīja Grenstads, militārie analītiķi secinājuši, ka iespējamā zemūdene “pametusi mūsu ūdeņus”. Tomēr neilgais iebrukums atzīts par “pilnīgi nepieņemamu”.

Zviedrijas armija nedēļu vākusi izlūkošanas informāciju par, iespējams, Krievijai piederošu zemūdeni Stokholmas piekrastē. Meklēšanā iesaistījās karakuģi, helikopteri un sauszemes vienības, un tā bija plašākā Zviedrijas militārā operācija pēdējo trīs gadu laikā. Pēc ziņu saņemšanas par mākslīgu objektu ūdenī tika pārmeklēta teritorija apmēram 30 līdz 60 kilometrus no Zviedrijas galvaspilsētas.

Grenstads atklāja, ka viņiem nav izdevies noteikt iebrucēja valsts piederību, un piebilda, ka viņš “nekad nav norādījis uz kādu noteiktu valsti”.

Viņš arī apstiprināja, ka galvenā meklēšanas operācija noslēgusies piektdien no rīta.

Lielākā daļa kuģu jau atgriezusies savās bāzēs un turpmāk ievēros ierasto gatavības režīmu, teikts bruņoto spēku paziņojumā. Tomēr atsevišķas sauszemes vienības paliks meklēšanas zonā.

Nedēļas nogalē Gernstads atklāja, ka pēdējo gadu laikā Zviedrija novērojusi regulāras ārvalstu zemūdens aktivitātes savos ūdeņos.

Viņš piebilda, ka bruņotie spēki vienmēr informē parlamenta aizsardzības komiteju par šādiem gadījumiem.

Kā norādīja Gernstads, bruņotie spēki analizēs ierakstus, kas veikti ar zemūdens sensoriem. “Mēs esam sapratuši, ka vairāk informācijas mums neizdosies iegūt. Mums ir pietiekami daudz informācijas,” atzina Gernstads.

Krievija noliegusi savu saistību ar zemūdens aktivitātēm, vainojot tajās Nīderlandes zemūdeni. Nīderlande Krievijas apvainojumus noliedza.

 

Komentāri (9)

Vita 24.10.2014. 16.16

Drīz pēc zviedru paziņojuma šodien Öresund jūras šaurumu šķērsojusi zemūdene krievu velkoņa pavadībā. Prāmju pasažieri uzņēmuši bildes. Zviedru dienestiem paziņotais maršruts: Pēterburga-Murmanska.

http://www.expressen.se/kvallsposten/rysk-ubat-passerade-oresund-pa-fredagen/

+4
0
Atbildēt

0

Edgars Avotiņš 24.10.2014. 16.04

Varbūt, ka Latvijai un Igaunijai būtu vērts visos šaurumos, kas ienāk Rīgas jūras līcī izvietot jūras dibenā sensorus … tur tādu vietu, kur zemudene var izpeldēt – nav daudz, līdz ar to būtu iespējams izkontrolēt.

+2
0
Atbildēt

0

agrunte 24.10.2014. 15.14

Tā var būt arī apzināta dezinformācija. Ja āgrāk zviedri tīšuprāt publicēja falšu fotogrāfiju, it kā uzņemtu pavisam citā līcī, tad arī ziņojums par meklēšanas pārtraukšanu var būt maldinošs.

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu