ANO Pasaules Laimes ziņojumā Latvija pakāpusies par 18 pozīcijām • IR.lv

ANO Pasaules Laimes ziņojumā Latvija pakāpusies par 18 pozīcijām

29
Foto: Anita Vaivode, F64

Vislaimīgākie cilvēki dzīvo Dānijā, Norvēģijā, Šveicē, Nīderlandē un Zviedrijā

ANO izdotajā Pasaules Laimes ziņojumā Latvija pakāpusies līdz 88.pozīcijai, salīdzinot ar pērn ieņemto 106.vietu, ziņo LETA.

Ziņojumu veidojuši Kolumbijas universitātes ekonomisti, novērtējot 156 valstis desmit baļļu skalā pēc aptaujām, kas veiktas no 2010. līdz 2012.gadam. Aptaujās iedzīvotāju laimes sajūta vērtēta pēc dažādiem kritērijiem – personīgā veselība, darba drošība, stabila ģimene, kā arī politiskā brīvība, korupcija valstī un ekonomiskā labklājība.

Vislaimīgākie cilvēki dzīvo Dānijā, seko Norvēģija, Šveice, Nīderlande un Zviedrija.’No Baltijas valstīm visaugstāko novērtējumu saņēmusi Lietuva, kas noslīdējusi par 11 pozīcijām un ierindojas 71.vietā, bet Igaunija saglabājusi 72.vietu.

Laimīgāki cilvēki nekā Latvijā dzīvo arī Krievijā, kas ieņem 68.vietu, un Baltkrievijā, kas ieņem 66.vietu.

Visnelaimīgākie cilvēki dzīvo Togo, Beninā un Centrālāfrikas Republikā.

Pētnieki norāda, ka pēdējos piecos gados pasaules iedzīvotāji kopumā kļuvuši mazliet laimīgāki, tomēr vairumā valstu ekonomiskās un politiskās nedienas krietni mazinājušas iedzīvotāju labklājību.

Ekonomiskās krīzes iespaidā dramatiski nokritusies Grieķijas, Itālijas, Portugāles un Spānijas iedzīvotāju laime, savukārt politiskie un civili nemieri mazinājuši Ēģiptes, Mjanmas un Saūda Arābijas iedzīvotāju labklājību.

Vislielāko iedzīvotāju apmierinātības pieaugumu piedzīvojusi Angola, Zimbabve un Albānija, teikts pētījumā.

Ja valdības vēlas uzlabot savu iedzīvotāju apmierinātību, tām vajadzētu lielāku budžeta daļu ieguldīt garīgās veselības aprūpē, norāda pētījuma autori. “Cilvēki var būt nelaimīgi vairāku iemeslu dēļ – sākot no nabadzības un bezdarba līdz ģimenes izjukšanai un fiziskām slimībām. Taču ikvienā sabiedrībā hroniskas garīgās saslimšanas ir ļoti ietekmīgs nelaimes iemesls. Ja mēs vēlamies laimīgāku pasauli, mums nepieciešams pavisam cits skats uz garīgo veselību,” teikts pētījumā.

 

Komentāri (29)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu