Materiāli par Rīgas brīvostu no Ģenerālprokuratūras nonāk Valsts policijā • IR.lv

Materiāli par Rīgas brīvostu no Ģenerālprokuratūras nonāk Valsts policijā

17
Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs. Foto: Nora Krevneva, F64

Rīgas brīvostas valsts pārstāvji lūgs Rīgas vicemēram Amerikam sasaukt ostas ārkārtas valdes sēdi, lai lemtu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar Loginovu

Ģenerālprokuratūra Valsts kontroles (VK) materiālus par nelietderīgu līdzekļu tērēšanu Rīgas brīvostā, kā arī iesniegumu no diviem brīvostas valdes locekļiem izskatīšanas organizēšanai pirmdien pārsūtījusi Valsts policijai, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

VK revīzijā secināts, ka Rīgas brīvostas pārvaldes finanšu līdzekļi 595 000 latu apmērā nelikumīgi tērēti gan darba samaksas noteikumiem neatbilstošām prēmijām, dāvanām un veselības apdrošināšanai valdes locekļiem, gan kļūdaini aprēķinātiem pabalstiem, atvaļinājuma naudai un darba nespējas lapas naudai.

Tāpat secināts, ka finanšu līdzekļu izšķērdēšanas novēršanas noteikumiem neatbilstošiem ziedojumiem pārvalde ir izlietojusi 145 000 latu. Apmierinot fizisku un juridisku personu lūgumus par finansiālu atbalstu, ir izlietoti 745 000 latu, noformējot šo atbalstu kā reklāmas pakalpojumu pirkšanu, lai gan šādu pakalpojumu pirkšana nebija plānota, to tāmes netika saskaņotas un iespējamā ietekme uz ostas pakalpojumu pieprasījuma veicināšanu un kravu apgrozījuma palielināšanos nav vērtēta.

VK skaidro, ka normatīvie akti prasa sasniegt mērķi ar iespējami mazāku finanšu līdzekļu izlietojumu, taču Rīgas brīvostas pārvalde, piešķirot komersantiem piestātņu uzturēšanas izdevumu segšanai 1,08 miljonu latu apmērā, nav noskaidrojusi komersantu faktiski ieguldīto līdzekļu apmēru, kas jāsedz saskaņā ar līgumiem.

Nelietderīgu lēmumu rezultātā un darbiniekiem nolaidīgi pildot savus pienākumus, ir radīti zaudējumi vismaz 403 000 latu apmērā, secina VK. Naudas līdzekļi ir izlietoti ledlauža “Varma” kapitālajam remontam 354 000 latu apmērā, neieguldot tos kuģa īpašnieka pamatkapitālā, SIA “Rīgas brīvostas flote” piederošie velkoņi bez atlīdzības nodrošināti ar apkalpi, izlietojot darba samaksai 48 000 latu, kā arī samaksāta Valsts ieņēmumu dienestā noteiktā soda nauda 1032 latu apmērā par neieskaitīto iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Nepastāvot normatīvajā aktā minētajiem priekšnoteikumiem, Rīgas brīvostas pārvalde ir atbrīvojusi kruīza kuģus no sanitārās nodevas maksāšanas, tā negūstot ieņēmumus 2,08 miljonu latu apmērā, nav izmantojusi velkoņu nomas līgumā paredzētos piespiedu līdzekļus, lai saņemtu nomas maksu 501 000 latu apmērā, un nav veikusi pietiekamas darbības citu debitoru parādu atgūšanai 124 000 latu apmērā.

Valdes izvēlētais finanšu situācijas risinājums a/s “Rīgas jūras līnija” maksātnespējas procesā pārvaldei ir radījis papildu nelietderīgus izdevumus vismaz 5,3 miljonu latu apmērā.

Nepiemērojot tiesību aktos noteiktās iepirkuma procedūras, Rīgas brīvostas pārvalde no 2009. līdz 2011.gadam ir veikusi Kundziņsalas dzelzceļa un kuģu ceļa padziļināšanas būvdarbus un telpu remontus 22 miljonu latu apmērā, tāpēc VK norāda uz pastāvošo risku neekonomiskai rīcībai ar šiem finanšu resursiem.

Savukārt pārvaldes rīcība ar zemi nav bijusi atbilstoša tiesību aktiem, tā radot priekšnosacījumus iznomātās teritorijas dīkstāvei, kā arī ostā netika nodrošināta vienlīdzīga, tiesiska un atklāta attieksme pret visiem komersantiem, secina VK.

Pretēji tiesību aktiem pārvalde 2010. un 2011.gadā piestātņu nomas maksā ir iekļāvusi nekustamā īpašuma nodokli, līdz ar to 13 komersantiem nomas maksa tika palielināta par 209 000 latu.

Revīzija veikta par 2009.-2011.gadu. Rīgas brīvostas pārvaldei sniegti vairāk nekā 20 ieteikumi efektīvākai un atklātākai līdzekļu izmantošanai, kā arī vienlīdzīgai un taisnīgai attieksmei pret komersantiem.

VK par revīzijā secināto informēja ģenerālprokuratūru. Iesniegumu prokuratūrā uzrakstīja arī ekonomikas ministra pārstāvis Rīgas brīvostas valdē Ģirts Greiškalns un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pārstāve Rīgas brīvostas valdē Inga Antāne (RP).

Tikmēr Rīgas brīvostas valsts pārstāvji vienojušies lūgt Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājam un Rīgas vicemēram Andrim Amerikam (GKR) sasaukt ostas ārkārtas valdes sēdi, kurā izskatīs jautājumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar Rīgas brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu.

 

Komentāri (17)

austrisv 18.03.2013. 14.34

Mani patiesi interesē, kā Ameriks locīsies, lai neatbrīvotu Loginovu, kurš droši vien šā kundziņa ieņēmumus labi pārzin!
Amerika argumenti jau dzirdēti: RB ir lielākais apgrozījums starp Baltijas valstu ostām!
Jā gan, bet RB neko nemaksā valsts budžetā no peļņas veselus 20 un vairāk gadus atšķirībā no lielākajām Baltijas valstu ostām.
Mani interesē kāpēc nemaksā, un kāpēc RB esot 400 administrācijas darbinieki vien uz 1200 strādājošajiem!? Bez tam RB esot radu savstarpēja pelnīšanās un darbā iekārtošanās pie pilna siles!

+2
0
Atbildēt

4

  Sandris Maziks > austrisv 18.03.2013. 16.51

  Bet
  Paldies, ka šoreiz nepievienojies latviešu nīdēju, deģenerātu varzai, latviešu Leģionāru piemiņas apgānīšanā!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  dro > austrisv 18.03.2013. 16.57

  Bet. Par Amerika poziciju neviens nešaubās, bet Škapars – Vilka ministrijas pārstāvis valdē stāv kā klints par Loginovu, un ir par ko – dēls arī iekārtots ostā. Nu kā ar NA atbalstītās Krūmiņas pirmajiem soļiem?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  archoftriumph > austrisv 18.03.2013. 18.19

  ameriks pat nemeegjinaas lociities, vienkaarshi uzliks miiksto, liidziigi kaa nemaz pat neieklepojaas kad riigas dome augljojot valuutas mainjas kantorii pazaudeeja 1200000 ls.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  austrisv > austrisv 18.03.2013. 18.20

  Ino, pirmie soļi ir labi, nenoliegšu. Paskatīsimies turpmāk, jo mani biedē SC atbalsts Krūmiņai, bet pagaidām labi, un arī izteicās viņa ļoti labi radio- brīvi un nepiespiesti un pilnīgi ne Sudrabas runāšanas stilā par mērķiem un ceļiem utt! Ja viņa tā turpinās, tad pārspļaus Sudrabu, kurai būs arvien grūtāk tikt prezidenta krēslā.
  Par Škaparu- domāju, ka ,un dzirdēju(radio), ka viņa tonis ir stipri mīkstināts, jo vietu baidās zaudēt gan sev ,gan droši vien dēlam! Vilks ir par mīkstu, bet domāju, ka Vienotības valde Škaparu atsauks(caur FM), ja viņš turpinās tēlot varoni. Domāju, ka varbūt tiešām ostas sāks sakārtot- ceru, jo neļausim tā turpināt. Šo lietu nedrīkst nolikt kumodē, ja nu vienīgi RD neko neļaus darīt, jo RD ir 4 balsis , bet valstij arī 4!
  Jautājums ir grūts, lai neteiktu vairāk, jo , kam ir izškirīgā balss????

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Iluta Krūmiņa 18.03.2013. 11.41

Nepieciesama steidziga liposakcija.

+1
0
Atbildēt

0

Sanšains 18.03.2013. 11.23

Revīzija veikta par 2009.-2011.gadu.
=================================
Ārprāts, revīzija veikta sliktās Sudrabas laikā un to prokuratūrai iesniegusi Sudrabas ieteiktā pēctece!

Bet tomēr piepeši izrādās, ka ar Valsts kontroles materiāliem kaut ko iesākt IR IESPĒJAMS jau tagad – un nav pat vairs jāgaida (sliktās) VK vadītājas priekšlikumi likumu maiņai, jo bez tādiem, kā zināms, Sudrabas laikā nevarēja izdarīt neko, un tā, protams, bija Sudrabas vaina.

+1
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu