Lukašenko ārlietu ministrs – no ES “melnā saraksta” 30

Vladimirs Makejs. Ekrānšāviņš no http://www.nn.by

Oficiālais ārlietu ministra nomaiņas iemesls nav zināms, vien aizdomas par “plīša desantu”

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko pirmdien no amata atbrīvoja ārlietu ministru Sergeju Martinovu. Ārlietu ministra pienākumi uzticēti Lukašenko administrācijas vadītājam Vladimiram Makejam, kurš iekļauts Eiropas Savienības (ES) sastādītajā Baltkrievijas ierēdņu “melnajā sarakstā”.

Oficiālais Martinova atlaišanas iemesls patlaban nav zināms, raksta LETA/AFP. Martinovs no amata atbrīvots laikā, kad Baltkrievijas un Zviedrijas attiecībās iestājusies diplomātiskā krīze saistībā ar tā dēvētā plīša desanta lietu.

Savu karjeru Makejs sācis diplomātiskajā dienestā, bet vēlāk strādājis Ārlietu ministrijā. Makejs 2000.gadā sāka strādāt par prezidenta padomnieku. Savukārt kopš 2008.gada viņš vada prezidenta administrāciju.

Eiropas Savienība tā saucamos “melnos sarakstus” izveidoja, lai sodītu Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko par pārkāpumiem prezidenta vēlēšanās un opozicionāru apcietināšanu. Šajā sarakstā ES iekļāvusi vairāk nekā 150 cilvēku, tajā skaitā arī Lukašenko, Baltkrievijas spēka struktūru pārstāvjus, tiesnešus, vēlēšanu komisiju pārstāvjus un pat valsts masu informācijas līdzekļu pārstāvjus, informē “Lenta.ru”.

Tiem, kuri ir iekļauti ES “melnajā sarakstā”, aizliegts iebraukt Eiropas Savienībā, jo ES uzskata, ka šie cilvēki ir atbildīgi par vēlēšanu pārkāpumiem Baltkrievijā un opozicionāru vajāšanu.

Kā ziņots, 4.jūlijā neliela divu zviedru vadīta lidmašīna, paceļoties no Lietuvas Pocjūnu lidlauka, nesankcionēti ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā un, uzņēmusi kursu uz Minsku, izkaisīja plīša lācīšus, kuriem bija piestiprināti lozungi vārda brīvības aizstāvībai. Atbildību par notikušo uzņēmās reklāmas aģentūra “Studio Total”.

Oficiālā Minska notikušo neatzina trīs nedēļas, taču šomēnes Baltkrievija izraidīja Zviedrijas vēstnieku Stēfanu Ēriksonu, apsūdzot viņu centienos sagraut abu valstu attiecības un kontaktos ar opozīcijas organizācijām, un vēlāk pavēstīja, ka atsauks no Zviedrijas visus savus diplomātus, kā arī pieprasīja Minsku atstāt visiem zviedru diplomātiem.

 

Komentāri (30)

nova88 25.06.2022. 13.57

… [Trackback]

[…] Read More Information here to that Topic: ir.lv/2012/08/20/lukasenko-arlietu-ministrs-no-es-melna-saraksta/ […]

0
0
Atbildēt

0

best online pharmacy 23.07.2020. 23.21

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: ir.lv/2012/08/20/lukasenko-arlietu-ministrs-no-es-melna-saraksta/ […]

0
0
Atbildēt

0

iron wire 26.08.2019. 14.29

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: ir.lv/2012/08/20/lukasenko-arlietu-ministrs-no-es-melna-saraksta/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu