JRT Lielajā zālē pirmizrāde “Drāmas kursi pieaugušajiem” 11

JRT izrādes "Drāmas kursi pieaugušajiem" režisors Gatis Šmits. Foto - Jānis Saliņs, f64
Print Friendly, PDF & Email

Režisors Gatis Šmits iestudējis mūsdienu amerikāņu dramaturģes Annijas Beikeres lugu par cilvēku attiecību noslēpumiem

5. oktobrī plkst. 19.00 Jaunajā Rīgas teātrī notiks Annijas Beikeres lugas Drāmas kursi pieaugušajiem jauniestudējuma pirmizrāde. Iestudējumu veidojis režisors Gatis Šmits, scenogrāfs Rūdolfs Bekičs un kostīmu māksliniece Keita. Lomās – Baiba Broka, Elita Kļaviņa, Inga Tropa, Vilis Daudziņš un Andris Keišs. Lugas Drāmas kursi pieaugušajiem darbība norisinās mūsdienu Amerikas mazpilsētā. Vietējā kultūras centra pasniedzēja Mārtija organizē radošās drāmas kursu pieaugušajiem. Uz nodarbībām piesakās tikai trīs dalībnieki: Terēze – bijusī aktrise no Ņujorkas, Šulcs – nesen šķīries galdnieks un Lorena – lecīga sešpadsmitgadīga pusaudze. Lai papildinātu dalībnieku rindas, nodarbības apmeklē arī Mārtijas vīrs Džeimss. 

Luga ir stāsts par pieciem cilvēkiem, viņu attiecībām un noslēpumiem, kas negaidīti atklājas sešās teātra nodarbībās. Annija Beikere (Annie Baker, 1981) ir viena no pazīstamākajām jaunajām dramaturģēm ASV. Luga Drāmas kursi pieaugušajiem (oriģinālais nosaukums Circle Mirror Transformation) sarakstīta 2009. gadā un atzīta par gada labāko jauno amerikāņu lugu 2010. gadā, iegūstot prestižo Obija balvu (Obie Awards) . Šobrīd tā tiek spēlēta uz daudzām ASV skatuvēm. Latvijā neviena no Annijas Beikeres lugām līdz šim nav iestudēta. Autores darbos caur ikdienišķiem, šķietami nenozīmīgiem notikumiem negaidīti atklājas ļoti precīzs un dramatisks lugas varoņu dvēseles atspoguļojums.

 

 

Komentāri (11)

click here 14.09.2020. 15.36

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: ir.lv/2011/10/05/jrt-lielaja-zale-pirmizrade-dramas-kursi-pieaugusajiem/ […]

0
0
Atbildēt

0

Buy marijuana online 27.08.2020. 09.02

… [Trackback]

[…] Read More Information here on that Topic: ir.lv/2011/10/05/jrt-lielaja-zale-pirmizrade-dramas-kursi-pieaugusajiem/ […]

0
0
Atbildēt

0

كلمات اغنية 24.07.2020. 03.19

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2011/10/05/jrt-lielaja-zale-pirmizrade-dramas-kursi-pieaugusajiem/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu