ZZS atturīgi par budžeta deficīta slieksni 8

Raimonds Vējonis. Foto: Kaspars Krafts, F64
Indra Sprance

Pēc FM priekšlikumiem konsolidācijai lems, vai aicināt pārskatīt noteikto limitu

Kaut arī jaunās valdības deklarācijā pausta apņemšanās nākamā gada budžeta sagatavošanas pamatscenārijā plānot deficītu 6% no iekšzemes kopprodukta (IKP), pagaidām nav skaidrs, vai koalīcijas partneris Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) piekritīs Finanšu ministrijas (FM) piedāvātajam budžeta konsolidācijas modelim, vai arī tomēr aicinās rosināt starptautiskajiem aizdevējiem pārskatīt deficīta slieksni.

ZZS priekšsēdētājs Raimonds Vējonis Ir.lv sacīja, ka šobrīd ZZS nav skaidrības nedz par budžeta “gala cipariem”, nedz nepieciešamo konsolidācijas apjomu, nemaz nerunājot par tā veidu. Kad būs šāda informācija, un ZZS cerot, ka tā apvienībai tiks iesniegta laikus – vismaz dienu pirms katras valdības ārkārtas sēdes, tad ZZS lems par turpmāko rīcību.

“Pašlaik ir grūti pateikt, vai mēs varētu nākt ar priekšlikumiem. Vakar visi bija tik optimistiski par IKP, ka var jau būt tā konsolidācija iespējama nesāpīga,” sacīja Vējonis, gan atzīstot, ka pretējā gadījumā ZZS būtu gatava nākt “ar argumentētiem priekšlikumiem atteikties no atsevišķiem konsolidācijas veidiem, pārskatot deficīta slieksni”. “Arī starptautiskie aizdevēji vienmēr uzsvēruši, ka gatavi runāt ar mums, ja ir argumentēts viedoklis,” norādīja politiķis.

Viņš atturējās nosaukt ZZS “sarkanās līnijas” budžetam, norādot, ka par to vēl tikšot lemts, taču jau tagad esot skaidrs, ka nekāda veida pensiju samazināšana nebūs iespējama, tāpat arī veselības aprūpes budžetam jāpaliek pašreizējā apmērā.

Jau vēstīts, ka valdība sākusi nākamā gada budžeta gatavošanu, trešdien panākta vienošanās par nākamā gada valsts budžeta bāzes rādītājiem. Plānots, ka budžeta ieņēmumi būs ap četriem miljardiem latu, izdevumi – ap 4,8 miljardiem latu. Deficīta apjoms 800  miljoni prasīšot nopietnu konsolidāciju. Budžeta projektu Saeimā plānots iesniegt 7.decembrī.

Komentāri (8)

Līna Kārkliņa 10.11.2010. 13.58

Arī starptautiskie aizdevēji vienmēr uzsvēruši, ka gatavi runāt ar mums, ja ir argumentēts viedoklis,” norādīja politiķis.
—————————-
No zzs ir reti gadījies dzirdēt patiesi argumentētu viedokli. Bet, ja nopietni pašlaik runas par parāda palielināšanu vajadzētu klasificēt kā noziegumu pret valsti.

+7
0
Atbildēt

1

  Guncītis > Līna Kārkliņa 10.11.2010. 14.39

  rūpniecības pieaugums šogad visa gada garumā ir bijis izcils un tas nav pamats uzskatīt, ka šis pieaugums drīz beigsies.
  Ražošanas jaudu noslodze Latvijā ir zemākajā līmenī ES – tātad potenciāls ir milzīgs.
  Konfidences indikatori uzrāda, ka Latvijas rūpnieki savus pasūtījumus novērtē pēdējo trīs (!!!) gadu augstākajos līmeņos.
  Arī būvnieki pēdējos mēnešos ir kļuvuši ievērojami optimistiskāki, tāpat kā patērētāji.
  Ārējā pieprasījuma pieaugums ir nenoliedzams. Latvijai ir iespējas to apmierināt.
  Bet politiskā nestabilitāte var šo pozitīvo attīsību nokaut. Un ja SC kopā ar PLL un pats galvenais – ZZS turpinās šūpot valdību un torpedēs nepieciešamos budžeta konsolidācijas pasākumus, nevienam Latvijā no šādas šupošanas labāka dzīve nekļūs.

  +8
  0
  Atbildēt

  0

itommy_ 10.11.2010. 14.47

Krieviem ir tāds labs teiciens aptuveni: zēns vai meitene – aizmugurē kāda starpība? Tāpat arī ar budžeta deficītu. Proti, ja nav plāna, ko dos deficīta palielināšana, tad kāda jēga palielināt, ko, zaļzemnieki? Ja ir plāns ar pasākumiem par to, kā strauji celt ekonomiku – tad neturiet sveci zem pūra, rādiet un stāstiet! Tad arī nevienam pašam, arī Vilkam un IMF, nebūs iemesla turēties pie mistiskajiem sešiem procentiem, tad varēs palielināt kaut vai līdz 25, ja vien jēga būs. Bet citādi, ja plānu nekādu attīstībai nav un šādas runas ir vien muldēšanas pēc, tad labāk lai tas pensionārs saņem pāris latu mazāk, bet vismaz kaut kāds gaismas cerību stariņš tās tumšās alas galā parādās, ko ilgstoši kā durni kurmji rakņājuši arī paši zaļzemnieki. Domājams, laiks bišķiņ gudrākiem kļūt un sākt domāt tālāk par mutatis mutandis.

+6
-1
Atbildēt

0

ilmisimo 10.11.2010. 14.11

ZZS atturīgi par budžeta deficīta slieksni
————————-
baidās apdauzīties un zaudēt turību?

+4
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu