Vēlēšanās sarakstu mazāk, kandidātu – vairāk 18

Kristaps Kuhaļskis, F64
Indra Sprance

Vairākas partijas deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanu atstājušas uz pēdējo brīdi

Visticamāk, 10.Saeimas vēlēšanās vēlētāji kandidātus darbam parlamentā varēs izvēlēties no 14 vēlēšanu sarakstiem, kas ir mazāk nekā 9.Saeimas vēlēšanās, kad iedzīvotāju izvēlei tika piedāvāti 19 politisko spēku saraksti, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtā informācija.

Šāda situācija saglabāsies, ja nekas būtiski nemainīsies pēdējās divās sarakstu iesniegšanas dienās, proti, sarakstu neiesniegs kāds iepriekš nepieteikts politiskais spēks.

Līdz šim sarakstus startam Saeimas vēlēšanās iesnieguši desmit politiskie spēki – “Saskaņas centrs”, “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (PCTVL), “Par prezidentālu republiku”, “Par labu Latviju” (PLL), “Vienotība”, “Ražots Latvijā”, Zaļo un Zemnieku savienība, “Atbildība”, “Tautas kontrole”, “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK.

CVK pirmdien reģistrējusi PCTVL, “Par prezidentālu republiku” un PLL sarakstus, informāciju par deputātu kandidātiem nosūtot pārbaudēm Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram un Totalitārisma seku dokumentēšanas centram. Šīs iestādes pārbaudīs, vai visi sarakstā iekļautie deputātu kandidāti atbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām un ir tiesīgi kandidēt vēlēšanās.

Pirmdien sarakstus iesniegt vēl plāno Kristīgo demokrātu savienība, “Daugava Latvijai” un “Pēdējā partija”, bet sarakstu iesniegšanas pēdējā dienā – otrdien – Latviešu Zemnieku savienība. Sarakstu pieņemšana noslēgsies otrdien plkst.18.

Lai arī 10.Saeimas vēlēšanās deputātu kandidātu sarakstu būs mazāk, pašu deputātu kandidātu jau šobrīd ir vairāk nekā 9.Saeimas vēlēšanās, kad startēja 1024 cilvēki. Līdz šim reģistrētajos desmit kandidātu sarakstos iekļauti 1033 cilvēki, bet gaidāmi vēl četri saraksti.

10.Saeimas vēlēšanas notiks 2.oktobrī. Kandidātu saraksta numuru izloze notiks piektdien, 6.augustā.

Komentāri (18)

mary75 02.08.2010. 11.26

Kas tie par neredzētiem zvēriem – “Tautas kontrole”, “Atbildība”
, utt?
Vispār, ir valstis, kur vēlēšanās var piedalīties tikai partijas, kas dibinātas vismaz gadu pirms vēlēšanām.
No vienas puses – ierobežo demokrātiju, no otras – vismaz, pirms vēlēšanām neparādās visādi brīnumi.
Manuprāt, dažas partijas tikai kādu ambiciozu cilvēku pašapliecināšanās iespēja.
Bet, pagaidām tur ir tikai viena partija, kas parādīja, ka spēj strādāt pat lielas krīzes apstākļos – teiksim tā – Vienotība, lai kāds neapvainojas, kaut pareizāk būtu teikt – JL.

+11
-1
Atbildēt

2

  ievuliitis > mary75 02.08.2010. 12.51

  Vai “Atbildība” nebija socdemokrāti? Bet kas ir “Tautas kontrole”, “Ražots Latvijā” un “Daugava Latvijai”?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  mary75 > mary75 02.08.2010. 13.12

  Paskatījos, “Daugava Latvijai” ir tie, kas grib rakt to kanālu uz Melno jūru.
  Tautas kontrole – nevar saprast, tipa, par visu labo un par tautas kontroli par varu.
  Kas ir “ražots Latvijā”, nevaru atrast.
  Manuprāt, visas PLL filiāles.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

buchamona 02.08.2010. 11.15

Par divām partijām – man pirmā dzirdēšana, ka tādas pastāv 🙂 Vēl par pāris – tāds miglains priekštats. Viss jau būtu kārtībā, daudzpartiju sistēma ir mūsu valstī, tikai – ienāca prātā – kurš trakais piešķir naudu šīm sīkpartijām? Kaut minimāli, bet ir vajadzīgi līdzekļi, lai partiju uzturētu pie dzīvības. Tur kaut kāds triks ir apakšā :)))

+7
-1
Atbildēt

0

Uldis Šneiders 02.08.2010. 11.35

Mjā… Raimonds Pauls uztraucas par solistu trūkumu. Ar partijām tas pats… Tukšums.

+5
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu