Grieķija sper soļus pretī ārvalstu finanšu palīdzībai • IR.lv

Grieķija sper soļus pretī ārvalstu finanšu palīdzībai

23
EPA/LETA

Grieķijas laikraksti: Atēnas gatavojas lūgt palīdzību

Grieķija pašlaik veic sagatavošanās darbus, lai saņemtu ES piedāvāto finansiālo palīdzību, paziņojis Grieķijas premjers Georgs Papandreu, vēsta britu raidorganizācija BBC. Valdības vadītājs gan paziņojis, ka tas nenozīmē, ka Grieķija gatavojas oficiāli izteikt lūgumu pēc palīdzības.

Piektdien Grieķijas laikraksti gan ziņoja, ka valsts nolēmusi lūgt finansiālu palīdzību Eiropas Savienībai un Starptautiskajam Valūtas fondam, vēsta LETA/AFP.

"Sarunu laiks ir beidzies. Pienācis sāpīgas realitātes laiks," teikts laikrakstā "Kathimerini". Savukārt laikraksts "Ta Nea" norāda, ka Grieķijas ceturtdien izteiktā prasība pirmdien rīkot pārrunas ar Eiropas Savienību,  Starptautisko Valūtas fondu un Eiropas Centrālo banku liecina, ka Atēnas "gatavojas lūgt palīdzību."

Eiropas Savienība ir vienojusies par triju gadu finansējuma programmu – kopā gandrīz 21.1 miljards latu, nosakot procentu likmi aptuveni 5% apmērā.

Komentāri (23)

Askolds Rodins 16.04.2010. 18.08

LieneL 16.04.2010. 22.38

vecīt, kas Tev nav skaidrs, ar “kas attīstīsies tālāk”??? Man “Tas” jau bija skaidrs pirms 5 pieciem gadiem, kad sāku laukos veidot saimniecību (naturālo). Grieķi, portugāļi, spāņi un itāļi ir kādi 140 miljoni un viņi nevar pat devalvēt valūtu, jo (eur). Viss ir beidzies! Saderam, ka ES izjuks 2-3 gadu laikā! Esmu gatavs derēt 1:10!
P.S. Kā klājas Mārai Abenei?

+1
0
Atbildēt

0

vjachiks 16.04.2010. 21.56

Vācijas problēma ir trausls koalīcijas pārsvars, kas draud izbeigties maijā ar reģionālām vēlēšanām, samazinot valdības iespējas izdabūt lēmumus caur apakšpalātu.
Tik pat liela problēma Vācijai ir pats budžets. Šogad Vācijas deficīts sasniedz 100 miljardus Eiro, kas ir lielākais pēckara vēsturē. Tikai loģiski, ka arī Vācijas iedzīvotāji satraucas par naudas atdošanu un jebkuru risku jau tā trakajam budžetam. Šājā kontekstā arī jānorāda, ka Vācijas pamatlikums nosaka bezdeficīta budžeta izveidi līdz 2016. gadam, kas nebūs vienkārši, jo līdz šim dēļ 1 punkta ne CDU, ne FDP nav izteikušies, kur tad tiks taupīts. Jāatcerās, ka tas 100 miljardu deficīts ir uz ~300 miljardu izdevumiem un ~200 miljardu ieņēmumiem. Respektīvi proporcionāli daudz arī Vācijai.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu