Pie Dzērbenes vectēva

  • Ieva Puķe
  • 10.02.2021
  • IR
«Kā ir diviem māksliniekiem dzīvot kopā? Tas ir grūti, bet pietiekami saistoši, lai to turpinātu,» smejas Ērika Māldere un Aigars Lenkevičs. Meita Emīlija ir muzikāli apdāvināta, tomēr arī izvēlējās apgūt tēlniecību jeb formu dizainu.
Foto — Ieva Puķe

«Kā ir diviem māksliniekiem dzīvot kopā? Tas ir grūti, bet pietiekami saistoši, lai to turpinātu,» smejas Ērika Māldere un Aigars Lenkevičs. Meita Emīlija ir muzikāli apdāvināta, tomēr arī izvēlējās apgūt tēlniecību jeb formu dizainu. Foto — Ieva Puķe.

Ko dara mākslinieku pāris, kad galvaspilsētas dzīve vairs neiedvesmo? Pārceļas uz laukiem! Ērika Māldere un Aigars Lenkevičs Piebalgas pusē veido novadpētniecības ekspozīciju, izdod grāmatas un ražo papīru no sēnēm un gurķiem

Mums ir tādi jociņi: Aigars gaida pusdienas, jo viņš negatavo. Bet pusdienu nav — sieva pazudusi! Kur es esmu? Vienkārši esmu satikusi kādu vecu cilvēku, sēžu kapos uz soliņa, un viņš man stāsta savu dzīvi. Ērika Māldere, atklājot šo ģimenes «virtuves» epizodi, gandarīti smejas. Pēc tālā Vidzemes ciemā nodzīvotiem pieciem gadiem vīra izsalkums tikko vismaz daļēji reabilitēts skaistā, pašas ilustrētā grāmatā Dzērbenes vectēva stāsti

Runājot ar vietējiem, bijušās rīdzinieces Ērikas rokās nejauši nonākuši agronoma Jāņa Slaidiņa pieraksti, kuros uzrakts sens atmiņu slānis — Jāņa vectēva Kārļa Slaidiņa vērojumi pirms pusotra gadsimta. «Te atrodami Jāņu svinēšanas un kāzu tradīciju apraksti Skujenē un Dzērbenē, Auļukalna, Nēķina, Dzērbenes un Gatartas muižas dzīves ainas, padomi bērnu audzināšanā un apmācīšanā, kā zivis ķert un medībās iet,» skan pieteikums uz grāmatas vāka.

Jaunākajā žurnālā