
Ilustratīvs attēls no pixabay.com
Pandēmijai sākoties, ārsti tika aicināti aktīvi iesaistīties veselības komunikācijā. Taču, to darot, gaidīto uzslavu vietā saņēma arī naidpilnus komentārus. Daudziem mediķiem tas raisīja apjukumu un neizpratni. Taču klimata pārmaiņu pētnieki apšaubīšanas gaisotnē dzīvo jau gadu desmitus.
Kad ASV Nacionālā alerģijas un infekcijas slimību institūta (National Institute of Allergy and Infectious Diseases) direktors Entonijs Fauči skaidroja zinātnisko pieeju saistībā ar Covid-19, viņš saņēma tik spēcīgu pretsparu un draudus no sazvērestību teoriju piekritējiem, ka zinātniekam bija nepieciešams norīkot apsardzi.
Agresīvi un vardarbīgi komentāri digitālajā vidē ir nopietna, plaši izplatīta, strauji pieaugoša problēma. Pēc Pew Research Center datiem, aptuveni 4 no 10 amerikāņiem saskārušies ar agresivitāti sociālajos tīklos, un 62% to uzskata par nopietnu problēmu. Latvijā 43% aptaujāto iedzīvotāju atzīst, ka internetā saņemtie negatīvie komentāri ietekmējuši viņu tālāko rīcību un lēmumus, liecina Tele2 aptauja.