Ar durvīm vaļā

  • Ieva Puķe
  • 28.10.2020
  • IR
Oskars Kaulēns.
Foto — Reinis Hofmanis

Oskars Kaulēns. Foto — Reinis Hofmanis.

Oskars Kaulēns ir ne tikai skolēnu, bet arī skolotāju skolotājs. Šīs kompetences ļāvušas 35 gadu vecumā uzvarēt konkursu uz Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktora amatu. Bet izaicinājumi vēl tikai sākas

Oskars uzskata, ka jaunajā amatā paspējis nostrādāt tikai vienu pilnu mēnesi, septembri, jo vasara bijusi iesildīšanās. 30. jūnijs viņam bija pēdējā darba diena kā Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas direktora vietniekam metodiskajā darbā, bet jau 1. jūlijā otrpus Latvijai jāsāk vadīt Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāziju. 

Jauns darbs, pāreja uz kompetenču izglītību un vēl Covid-19 otrais vilnis, kas jūtīgi ietekmē izglītības iestāžu darbu. Ērti atzvelties krēslā līderim, kas arī gadu ziņā ir jauns — tikai 35! —, vēl nav sanācis. Brīdī, kad tiekamies, nav stājušies spēkā ierobežojumi, skolas gaiteņos skan bērnu čalas. Oskars pie kabineta durvīm pielicis plakātu, kas domāts gan 202 audzēkņiem, gan 30 skolotājiem. «Jūsu kolēģis direktors sadarbībā ar jums novērtēs: konsekvenci, kolektīvu atbildību, problēmu (at)risināšanu, atgriezenisko saiti, rīcības apzinātību.» Katram apakšpunktam seko izvērsts paskaidrojums. Stundu garās intervijas laikā divas reizes pie durvīm klauvē skolēni, grib parunāties. Oskars lūdz iegriezties mazliet vēlāk, paskaidrodams: «Man vispār standartā ir durvis vaļā. Es pats tad arī mazliet dzirdu, kas tur ārā notiek. Kamīnzāle pie manām durvīm ir «krustceļš», kur bērni viens otram paiet garām uz nākamajām stundām. Te viņi arī dzīvojas, ja kāda stunda izkrīt.»

Jaunākajā žurnālā