
Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijā Stūra mājā atklāta izstāde "Pēc mums vēl ilgi zeme skums", kas veltīta 99 Latvijas iedzīvotājiem - komunistiskā terora upuriem -, kurus pirms 75 gadiem čekisti nošāva un apraka Rīgas Centrālcietumā.
Jāskatās ar nicinājumu uz tiem, kuri mudina mūs aizmirst mūsu vēsturi
Tautas vara jeb grieķu valodā demokrātija tiek saprasta dažādos veidos dažādos laikos. Lielākā daļa valstu, kuru nosaukumā ir (vai bija) vārds „demokrātiskā", ir ļoti tālu no mūsu saprašanas par to, kas varētu būt īsta tautas varu. Bet tieši šī tautas vara visbiežāk tika piesaukta, lai attaisnotu visdažādākos noziegumus pret cilvēci.
Komunistiskā partija un čeka tautas varas vārdā iznīcināja miljoniem cilvēku. Šajās šausmās bieži aizmirstam, ka katram cilvēkam ir savs stāsts un sava vēsture. Pazūd cilvēks, un paliek tikai statistika. Jo ir vieglāk darboties ar skaitļiem un statistiku nekā ar īstu cilvēku likteņiem.
Tāpēc ir sevišķi aizkustinoša Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes veidotā izstāde „Pēc mums vēl ilgi zeme skums", kurā tiekam iepazīstināti ar tiem 99 cilvēkiem, kurus tautas varas vārdā Rīgas Centrālcietumā 1941. gada jūnija beigās noslepkavoja padomju okupācijas varas bendes. Bez tiesas procesa un pat bez ticamiem pārkāpumiem pret tā laika okupācijas varas likumiem. Izstāde ir skatāma Stūra mājas, bijušās čekas mājas, pagalmā.