
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs piedalās Okupācijas muzeja topošās piebūves "Nākotnes nams" pamatos iemūrētas kapsulas ar vēstījumu nākamajām paaudzēm ievietošanā. Foto: Ieva Makare, LETA
Pirms šīs vietas būvdarbu uzsākšanas presē rakstīja, ka, un es citēju: „...būvprojekts izstrādāts pēc diviem principiem – pirmkārt, lai namā būtu daudz gaismas un ērtas telpas darbiniekiem un publikai, un, otrkārt, bez šīm praktiskajām prasībām jāievēro, ka namam jābūt arī monumentālam. Ņemot to vērā, izveidots varens sešstāvu bloks ar galveno ieeju no 11. Novembra bulvāra“**. Citāts beidzas.
Kā jūs sapratīsiet, šis apraksts nav par Latvijas Okupācijas muzeju un arī nav par Latviešu sarkano strēlnieku memoriālmuzeju. Mēs stāvam vietā, kurai ir sāpīga celtniecības vēsture. Kārlis Ulmanis bija iecerējis tieši šajā vietā celt monumentālu Rīgas pilsētas biroju namu, kopā ar 140 metrus augstu torni. Visa kvartāla ēkas bija atsavinātas un nolīdzinātas. Bet tad sākās Latvijas okupācija, un ēkas projekts tika pārtraukts.