
Protestētāji mītiņā Barselonā, Spānijā, atbalsta ASV protestus pret rasismu, kas sākās, kad pagājušajā nedēļā Mineapolē policists nogalināja afroamerikāni. Foto: REUTERS/Nacho Doce
Ko ir svarīgi zināt? Un kas to noteiks? Pirms daudziem gadiem populāru TV ziņu raidījumu Austrālijā reklamēja ar dziesmiņu – "Es zinu visu, kas man būtu jāzin, jo Braians man tā pateica". ("I know everything I need to know, because Brian told me so").
Austrālijas komerciālo televīziju ziņās bija raksturīgi tas, ka bez nedaudziem nopietniem stāstiem, starp kuriem bija ļoti minimāli kaut kas no ārzemēm, parasti bija "sirdi iesildošs" sižets par aizklīdušu un atkal atrastu sunīti vai kaut ko tamlīdzīgu.
Mums tagad ir tik daudz iespēju uzzināt to, kas notiek pasaulē, ka varētu pavadīt visu dienu, skatot ziņu avotus internetā, televīzijā, klausoties radio – un kur vēl drukātās avīzes. Protams, to nedarīsim un apgūsim tikai mazu daļiņu no pilnīgā stāsta. Izvēloties mums tīkamos ziņu avotus, mēs līdz ar to arī izvēlamies savu "Braianu" (vai "Braianus"), kurš izfiltrē ziņas pēc savas saprašanas.