
Ilustratīvs attēls no Pixabay.com
Zinātņietilpīgo jaunuzņēmumu dibināšanas veicināšana ir tikai viens solis, daudz svarīgāk ir tos noturēt valstī ilgtermiņā, kad notiek investīciju piesaiste un tehnoloģiju attīstība, jo lielākie ieguvumi seko tikai pēc tam – diemžēl ar to mums valstī privātajā sektorā klibo.
Atšķirībā no jaunuzņēmumiem, kas primāri balstīti IT tehnoloģijās un ir orientēti lielākoties uz kādas konkrētas nišas problēmas vai vajadzību risināšanu, zinātnē balstīto jaunuzņēmumu pamatā ir kāds atklājums, kam nereti sākumā pat vēl nav zināms viss pielietojuma potenciāls.
“Dziļo tehnoloģiju” jeb deep-tech jaunuzņēmumiem ir svarīgi veidot partnerību ar savas nozares līderiem, lai iespējami vairāk testētu savu risinājumu un veidotu prototipus, tā gūstot pārliecību, ka teorētiski izstrādātā un laboratorijā radītā tehnoloģija strādā arī dzīvē. Tas nozīmē to, ka nobriedušas kompānijas pasūtījumu veidā uzticētu kādas noteiktas savas problēmas, ražošanas vai servisa jomas uzlabošanu, līdz ar to sadarbība ir drīzāk simbioze, jaunuzņēmumam iekļaujoties piegādes vai ražošanas ķēdēs.