
Ilustratīvs attēls no pixabay.com
Nav vienkārši sajust diskrimināciju vai mazāk labvēlīgu attieksmi pret sevi. Tomēr katrs var atsaukt atmiņā situāciju, kad tas noticis ar pašu vai līdzcilvēkiem.
Maldās tie, kuri saka: “Dažādība mani neskar.” Savu pirmo apzināto diskriminācijas mirkli darba vidē piedzīvoju brīdī, kad man piedzima trešais bērns un dzīve karjeras ziņā bija pašā zenītā. Nav noslēpums, ka to izjust nereti liek paši uzticamākie cilvēki, ar kuriem kopā strādāts, kuri zina mūsu stiprās un vājās puses.
Dažādības vadība ir darbība organizācijā, kuras mērķis ir panākt darbinieku no dažādām sociālajām grupām lielāku iekļaušanu organizācijas struktūrās, veidojot kopīgo politiku un specifiskas programmas. Var šķist, ka diskriminācijas ietekme uz vienu cilvēku nav nekas, taču, kā rāda pētījumi par dažādības vadību, balstoties uz personisko attieksmi, tiek veidotas sistēmas uzņēmumos un organizācijās, un arī valsts pārvaldes pakalpojumos nereti pamanāma diskriminējoša attieksme. Latvijā cīņa par personas tiesībām tiesas ceļā nav tik ierasta, bet uzņēmumi ASV, mēģinot pierādīt, ka nav diskriminējuši savus darbiniekus, tiesā maksā miljoniem dolāru kompensācijas tieši nevienlīdzīgas attieksmes radītu situāciju dēļ, no kurām varēja izvairīties.