
Ilustratīvs foto - Evija Trifanova, LETA
Patlaban Latvijas tirgū pieprasījums pēc saules paneļu uzstādīšanas pārsniedz piedāvājumu. Kā jau tas parasti notiek līdzīgās situācijās, šādos apstākļos tirgū iesaistās arī dažādi šaubīgi uzņēmumi un ātras peļņas tīkotāji – vakar likām bruģi, bet šodien uzstādām saules paneļus.
Patiesie cietušie šajā situācijā būs patērētāji – saņemot nekvalitatīvus pakalpojumus saules paneļu uzstādīšanā viņi būs paši radījuši sev problēmas dzīvojamo ēku turpmākajā ekspluatācijā, bet ilgtermiņā tas radīs zināmas sabiedrības daļas negatīvu attieksmi pret saules paneļu uzstādīšanu.
Aprakstīšu gadījumu, kuru esmu redzējis personiski, jo tas notika ar manu kaimiņu. Viņš noslēdza līgumu ar Latvijas pazīstamāko enerģētikas uzņēmumu par saules paneļu uzstādīšanu. Ieradās uzstādītāju brigāde – divi latviešu valodu nesaprotoši kādas mūsu kaimiņvalsts pārstāvji, kas diez vai arī bija spējīgi izlasīt projekta dokumentāciju. Rezultāts – saules paneļu stiprinājumi saskrūvēti šķībi greizi ar celtniecības veikalā nopirktiem leņķīšiem tieši pie jumta seguma, nevis tādiem, kas paredzēti saules paneļu stiprināšanai; urbjot sabojāti mājas elektroinstalācijas kabeļi, invertors (viena no būtiskākajām saules paneļu sastāvdaļām, ierīce, kas paneļu radīto līdzstrāvu pārvērš maiņstrāvā) brutāli piestiprināts ar dībeļnaglām un invertora iestatījumus klientam arī neviens nemāk ne paskaidrot, ne iestatīt; cietusi arī mājas fasāde un notekcaurules. Jumtam, lai piestiprinātu vadus, brutāli ieskrūvētas skrūves, kas paredzētas iekšdarbiem. Kopējais izskats – šausmīgs, bija jāgriežas pēc palīdzības pie apdrošinātāja, lai novērstu šādu “montāžas darbu” rezultātus. Ņemot vērā to, ka klientu uztverē atpazīstamākie uzņēmumi, ar kuriem tiek parasti noslēgti līgumi, vienlaikus arī ir visdārgākie, patiesībā par lielu naudu tiek nopirkta ļoti slikta kvalitāte.