Brīvprātīgais – iespēja nākotnei

  • Linda Kušnire
  • 29.11.2023
Ilustratīvs attēls no Pixabay.com

Ilustratīvs attēls no Pixabay.com

Sabiedrības vērtības mainās un kļūst eiropeiskākas un demokrātiskākas. Arvien biežāk cilvēki  rūpējas ne tikai par savu labklājību, bet arī iedvesmo citus, tādējādi uzņemoties mentora lomu, kas var palīdzēt kādam, kuru dzīve nav lutinājusi. Brīvprātīgo darbs mūsu ikdienā ir ļoti būtisks, jo ieslodzītie ir tie, kuriem ļoti nepieciešams parādīt iespēju ne tikai labot pagātnes kļūdas, bet arī skatīties nākotnē ar pozitīvu skatījumu, daudz drošāk un pārliecinātāk.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta kopīgais mērķis ir atbalstīt sabiedrības iniciatīvas un palīdzēt pārvarēt stereotipus un stigmas, kas veidojušās gadiem ilgi par notiesāto personu reintegrāciju.

Tieši brīvprātīgo ieguldījums un viņu darbs ir viens no noteicošajiem faktoriem, kas palīdz ieslodzītajiem atrast sevī motivāciju laboties un būt sociāli atbildīgiem sabiedrības locekļiem. Brīvprātīgā darba likums nosaka, ka brīvprātīgais darbs ir organizēts un uz labas gribas pamata veikts fiziskās personas fizisks vai intelektuāls bezatlīdzības darbs sabiedrības labā. Šī pieeja ir viena  no demokrātijas pamata formām, līdztekus tiesībām balsot vēlēšanās, iesaistīties politikā, kā arī pulcēties piketos, ziedot utt. Pastāv daudz veidu, kā cilvēks var palīdzēt, veicot brīvprātīgo darbu – kāds palīdz Ukrainas bēgļiem, citi palīdz organizēt dažādus valsts vai pilsētas svētkus, bet mūsu gadījumā tie ir līdzgaitnieki, kuri ir pozitīvs paraugs ieslodzītajiem.

Jaunākajā žurnālā