
Ilustratīvs attēls no pixabay.com
Ilgtermiņā 5G tehnoloģija ietekmēs valstu IKP pieaugumu, kas līdz 2035. gadam pieaugs par vairāk nekā trim triljoniem ASV dolāru – šis skaitlis ir vienāds ar Indijas pašreizējo IKP. 5G tehnoloģija ne tikai paver ceļu jaunu nozaru veidošanai, bet arī rada papildu darba vietas. Tiks izveidoti 22 miljoni darba vietu visā pasaulē, no kurām 6 miljoni – Eiropā. Šajā kontekstā Baltijas valstīm, arī Latvijai ir spoža un konkurētspējīga nākotne 5G nozarē.
Pareizā vide 5G attīstībai
Mums nav pamata šaubīties, ka 5G mainīs pasauli vēl vairāk nekā 3G un 4G. Tas būs tikpat revolucionāri, kā elektrība vai automobilis, un no tā ieguvēji būs visa ekonomika un sabiedrība.
5G būs viens no vissvarīgākajiem digitālās ekonomikas un sabiedrības elementiem nākamajā desmitgadē, savukārt Eiropas Savienība (ES) ir būtiska 5G standartu atbalstītāja un ieviesēja. Tas nozīmē, ka Eiropa jau atrodas 5G ieviešanas un testēšanas fāzē. Kopumā tas būtu jāpaveic jau līdz 2020. gadam tā, lai katra ES dalībvalsts sniegtu 5G mobilos pakalpojumus vismaz vienā pilsētā. Līdz 2025. gadam būtu jānodrošina pieeja tehnoloģijām pilsētās, maģistrālajos ceļos, dzelzceļos un citos svarīgos infrastruktūras elementos.