Nabadzības domāšana

Elīna Pelčere, Training Lab līdzdibinātāja, izaugsmes trenere un finanšu koučs.
Foto — Lauma Kalniņa

Elīna Pelčere, Training Lab līdzdibinātāja, izaugsmes trenere un finanšu koučs. Foto — Lauma Kalniņa.

Kāpēc finansiālās stabilitātes radīšanai svarīga ne tikai labi izveidota sistēma un rūpīga krāšana, bet arī pareizā attieksme

Iespējams, arī savā dzīvē esat novērojuši kādu kopsakarību — brīdī, kad enerģijas līmenis ir zems un nogurums uzkrājies, ikdienas sīkumi sāk kaitināt agrāk. Pat salīdzinoši viegli uzdevumi šķiet gandrīz nepaveicami vai vismaz kļuvuši laikietilpīgāki. Un apkārtējie cilvēki liekas kašķīgāki. 

Amerikāņu rakstnieks un koučs Tonijs Robinss (Anthony Robins) to nodēvējis par «ierobežoto identitāti» (limiting identity) — stāvokli, kurā nokļūstam, ja ilgstoši neveltām laiku atpūtai. Viss šķiet sarežģīti, jaunas iespējas grūti saskatāmas, pārliecība par sevi krītas, un īsti neko jaunu negribas. Robinss arī definējis, ka tieši pretēja identitāte jeb «bagātinošā» (expanding) ir novērojama, kad esam labi atpūtušies, enerģijas pārbagāti, ar atvērtu prātu un fokusēti uz risinājumiem. Daudzi cilvēki šo identitātes daļu atklāj atvaļinājuma otrās nedēļas sākumā. Ja vēlamies domāt par nākotnes mērķiem un finansiālās stabilitātes radīšanu, kādā prāta stāvoklī būtu vieglāk sasniegt nospraustos mērķus?

Jaunākajā žurnālā