
Par tēlojumu kinolentē The Revenant (Cilvēks, kurš izdzīvoja) savu pirmo Oskaru saņēma aktieris Leonardo di Kaprio (attēlā no kreisās), savukārt kategorijā Labākais režisors apbalvots šīs filmas veidotājs Alehandro Gonsaless Injaritu. Par aizvadītā gada labāko filmu ASV Kinoakadēmija atzina žurnālistikas drāmu Spotlight (Uzmanības centrā). Labākā aktrise ir 26 gadus vecā amerikāniete Brī Lārsone, kura spēlēja galveno lomu drāmā Room (Istaba). Visvairāk — sešas Oskara balvas — saņēma austrāliešu režisora Džordža Millera postapokaliptiskais trilleris Mad Max: Fury Road.
Nedēļas notikumi pasaulē
ASV un Ķīna vienojušās par ANO rezolūciju pret Ziemeļkoreju un nepieņems Ziemeļkoreju kā kodolieroču valsti. ASV un Ķīna vienojās, ka ir «svarīga spēcīga un vienota starptautiska atbilde uz Ziemeļkorejas provokācijām, tajā skaitā ar ANO Drošības padomes rezolūciju, kas ir tālejošāka par iepriekšējām rezolūcijām». Pēc 6. februārī Ziemeļkorejas veiktās raķetes palaišanas ANO Drošības padome solīja noteikt jaunas sankcijas, lai sodītu Phenjanu. Pret Ziemeļkoreju jau noteiktas četras sankciju paketes.
Gadu pēc Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavības Maskavā notikušais gājiens pulcēja ap 24 000 cilvēku, apgalvo mediji un NVO pārstāvji. Tas vairāk nekā divas reizes pārsniedz to skaitli, kuru par šā gājiena atbalstītājiem ziņoja oficiālās varas iestādes. Kremļa politiskās opozīcijas organizētais gājiens notika, lai demonstrētu varai, ka cilvēkus nevar iebiedēt un viņi gaida pārmaiņas.