Radars pasaulē

  • ir.lv
  • 15.06.2011
  • IR
Lai gan politiskie analītiķi saskata aizvien vairāk pazīmju, kas liecina, ka Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs un premjers Vladimirs Putins arvien biežāk «kāpj viens otram uz papēžiem», vismaz presei viņi pozē kā labi draugi — šajā gadījumā izbraukumā ar velosipēdiem Maskavas piepilsētā. Domstarpību cēlonis varētu būt izvēlē, kurš no viņiem kandidēs prezidenta vēlēšanās nākamā gada sākumā. Agrāk abi bija izteikušies, ka par to vienošoties savā starpā, taču arvien biežāk dzird runas, kas tas nebūšot tik vienkārši. Foto — AFP/LETA

Lai gan politiskie analītiķi saskata aizvien vairāk pazīmju, kas liecina, ka Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs un premjers Vladimirs Putins arvien biežāk «kāpj viens otram uz papēžiem», vismaz presei viņi pozē kā labi draugi — šajā gadījumā izbraukumā ar velosipēdiem Maskavas piepilsētā. Domstarpību cēlonis varētu būt izvēlē, kurš no viņiem kandidēs prezidenta vēlēšanās nākamā gada sākumā. Agrāk abi bija izteikušies, ka par to vienošoties savā starpā, taču arvien biežāk dzird runas, kas tas nebūšot tik vienkārši. Foto — AFP/LETA.

Nedēļas notikumi pasaulē


Horvātija par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti varētu kļūt 2013.gada 1.jūlijā,
pavēstījis Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu. Horvātija ir veiksmīgi pabeigusi sešus gadus ilgušās iestāšanās sarunas, un EK ir ieteikusi slēgt pēdējās četras no 35 iestāšanās sarunu sadaļām. Nākamais solis Horvātijas ceļā uz dalību ES būs bloka līderu samits 23.un 24.jūnijā, kad oficiāli tiks apstiprināta iestāšanās sarunu pabeigšana.

Svētdien Turcijā notikušajās parlamenta vēlēšanas pārliecinoši uzvarēja valdošā Taisnīguma un attīstības partija (AKP). Neoficiālie rezultāti liecina, ka par AKP nobalsojuši 50,3% vēlētāju, tādējādi partija plūkusi uzvaras laurus jau trešajās parlamenta vēlēšanās pēc kārtas. Tas garantē premjera Redžepa Tajipa Erdogana vadītajam politiskajam spēkam pietiekamu vairākumu, lai izveidotu valdību bez citu partiju iesaistīšanas, taču tam pietrūcis balsu, lai 550 deputātu parlamentā iegūtu 330 vietu vairākumu, kas vajadzīgs, lai varētu izdarīt solītās izmaiņas valsts pamatlikumā bez citu partiju atbalsta.

Jaunākajā žurnālā