
Attēlā: Andris Bērziņš (ZZS) ceturtdienas rītā ejot cauri piketētāju pūlim pie Saeimas.
Saeima otrajā vēlēšanu kārtā ar 53 balsīm ievēl prezidentu Bērziņu, Zatleram 41 balss
Saeima ceturtdien aizklātā balsojumā otrajā vēlēšanu kārtā Valsts prezidenta amatā apstiprināja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputātu virzīto frakcijas biedru - bijušo "Unibankas" vadītāju Andri Bērziņu, kurš 10.Saeimā ievēlēts no ZZS saraksta, bet nav nevienas partijas biedrs. Viņa pilnvaras sāksies 8.jūlijā pēc zvēresta nodošanas Saeimā. Iznākot no Saeimas nama, Bērziņš piedzīvoja ļoti negatīvu cilvēku redakciju - pie parlamenta sanākušie viņu sagaidīja ar saucieniem "Ieliktenis!" un "Demisiju!".
Otrajā vēlēšanu kārtā piedalījās 99 deputāti, par derīgiem tika atzīti 97 biļeteni, 3 deputāti balsoja pret abiem kandidātiem.
Pēc Bērziņa ievēlēšanas Saeimas deputāti sumināja viņu ar aplausiem, Valdis Zatlers sveica jauno prezidentu ar rokas spiedienu, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa Saeimas vārdā pasniedza viņam sarkanu rožu pušķi. Savukārt Zatlers no "Vienotības" deputātiem saņēma kreimeņu pušķi un Saeima ilgstoši aplaudēja, Zatleram atstājot tās sēžu zāli.