Premjers pret PVN piemērošanu dienesta auto

  • ir.lv
  • 12.05.2010
Lauris Vīksne, F64

Lauris Vīksne, F64

Dienesta auto nodokļa iekasēšanas plāns nepildās, būs nepieciešams korekcijas nodokļa administrēšanā, pieļauj Dombrovskis

Nav atbalstāma Finanšu ministrijas iecere aplikt ar pievienotās vērtības nodokli labumu, kas gūts no dienesta auto izmantošanas, jo jau šobrīd tas tiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Šādu viedokli intervijā LNT trešdienas rītā pauda premjers Valdis Dombrovskis (JL), vēsta BNS.

Dombrovskis pauda pārliecību, ka dienesta auto nodokļa ieviešana bija pareizs lēmums. "Es uzskatu, ka tas bija pareizs lēmums ieviest dienesta auto nodokli, jo iepriekšējā nodokļu politika veicināja to, ka visas privātās mašīnas tika reģistrētas uz uzņēmumu vārdiem, jo tur bija vieni vienīgi nodokļu bonusi," sacīja premjers.

Pēc Dombrovska teiktā, nodoklis attaisnojies, ja kaut daļa no auto, kas iepriekš reģistrētas uz uzņēmumu vārdiem, tagad tiek atkal pārreģistrētas privātpersonām. Viņš gan atzina, ka dienesta auto nodokļa iekasēšanas plāns nepildās un pieļāva, ka būs nepieciešams korekcijas nodokļa administrēšanā, izvērtējot pirmos iekasēšanas rezultātus. "Taču es uzskatu, ka konceptuāli šāds nodoklis bija nepieciešams, jo iepriekšējā nodokļu politika deva pilnīgi nepareizus stimulus," piebilda valdības vadītājs.

Jaunākajā žurnālā