
Raimonds Vējonis. Foto: Ieva Lūka, LETA
Jaunievēlēto Valsts prezidentu Raimondu Vējoni trešdien pie Saeimas negaidīja apsveicēju pūlis, taču arī izsvilpēju tur nebija.
Arī viņa ievēlētāji, Saeimas deputāti, laikam nejutās ne īsti laimīgi, ne dziļi nelaimīgi. Jau tas vien ir rādītājs, ka rezultāts nav slikts.
Vīlušies varētu būt prognozētāji, ka trešdien netikšot ievēlēts neviens no četriem pieteiktajiem kandidātiem un notiks otras vēlēšanas. Bet šāda vilšanās ir patiešām labs rezultāts.
Prognozēt neveiksmi lika iepriekšējo prezidenta un arī citu amatpersonu vēlēšanu pieredze, kas teica priekšā, ka notiekošais ar oficiāli pieteiktajiem kandidātiem ir tikai politikas aizkulišu mahinatoru sarīkots teātris sabiedrības apmuļķošanai, lai pēc tam ieblēdītu amatā kādu savā zoodārzā aizlaikus noskatīto. Tā nenotika.