
Armands Ploriņš. Foto: Rebeka Žeire, LETA
Sākts kriminālprocess
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) priekšniekam Armandam Ploriņam un NMPD Rīgas reģionālā centra vadītājam Semjonam Štriham aizliedzis pildīt pienākumus, ziņo LETA.
KNAB otrdien veica kratīšanu NMPD Duntes ielā. Štrihs aģentūrai LETA apstiprināja, ka KNAB bija ieradies dienestā un pieprasīja dokumentus par noslēgto līgumu ar AS "Rīgas Sanitārā transporta autobāze" par neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā.
Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Solvita Zvidriņa ceturtdien apstiprināja, ka ministrija no KNAB saņēmusi dokumentu, kurā teikts, ka Ploriņam aizliegts atrasties savā darbavietā un viņš nedrīkst pildīt NMPD vadītāja pienākumus, sākot no vakardienas. Tas pats attiecas arī uz Štrihu.