Kad pats nezini, par ko balso

  • Evita Puriņa
  • 11.06.2013
Foto: Edijs Pālens, LETA

Foto: Edijs Pālens, LETA

Labi iesāktā, bet nepabeigtā reforma, īpaši jau lauku pašvaldībās, var palielināt mandātu nolicēju skaitu, kārtējo reizi radot mulsumu vēlētājos

Pagājušonedēļ mediju uzmanības lokā nonāca četri jaunievēlētie apvienības SC/GKR Rīgas domes deputāti, kas tikai pāris dienu pēc vēlēšanām no šā goda nolēma atteikties. Taču mandātu nolikšana tūlīt pēc ievēlēšanas nav tikai Rīgas un dažu saskaņiešu netikums. Tā ir ierasta prakse un, visticamāk, kļūs vēl izplatītāka arī laukos, nereti liekot jau tā kūtrajam vēlētajam vilties, jo balsots par vieniem, bet domnieku krēslos sēž citi.

Kārtējo reizi aizdomāties, ka kaut kas ar pastāvošo kārtību nav labi, lika nevis ziņa par RD „četrīšiem", bet vietējā avīzē izlasītais par amatu dalīšanu mana nelielā (ap 10 tūkstošiem iedzīvotāju) novada jaunievēlētajā domē. Mazā ciematā deputātu darbs norit visu acu priekšā, un pēcvēlēšanu dienās jauno deputātu vārdi bija viens no pirmajiem tematiem jebkurā sarunā. Tāpēc mēģināšu uz vēlētāju un ievēlamo attiecībām nelielā pašvaldībā paraudzīties no pilsoniski aktīva iedzīvotāja viedokļa.

Jaunākajā žurnālā