Jumti turpina brukt

  • Mārtiņš Straume
  • 30.07.2014
Zolitūdes lielveikala jumts pēc sabrukšanas. Foto: Dmitrijs Suļžics, F64

Zolitūdes lielveikala jumts pēc sabrukšanas. Foto: Dmitrijs Suļžics, F64

Lai nepieļautu avārijas, jāpārtrauc paviršība un nelikumības

Latvijas Būvinženieru savienība kopīgi ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un LNT jau neskaitāmus gadus ziemas mēnešos brīdina ēku īpašniekus, kam jumta konstrukcijās ir pielietotas liela laiduma vai atvieglotās konstrukcijas, par nepieciešamību veikt pasākumu kopumu, lai nepieļautu iespējamās konstrukciju avārijas.

Neskatoties uz ieteikumiem un brīdinājumiem, jumti gan ziemā no būvprojektos neparedzētām sniega slodzēm, gan vasarā no vētrām un lietavām ar nopietnākām vai mazāk nopietnām sekām brūk.

Mums pieejamā informācija liecina, ka tikai 2012.gadā vien sabruka vairāk nekā 20 dažādas nozīmes ēku jumti.

Lai veiktu preventīvus pasākumus un avāriju sekas operatīvi novērstu, LBS piedāvāja savu ekspertu palīdzību avarējušo konstrukciju apsekošanā un jumtu atjaunošanas būvprojektu izstrādē. Diemžēl atklājās, ka apmēram 80% gadījumos mūsu palīdzība tika atteikta, jo projektēšana un būvniecība ir bijusi daļēji nelegāla, kā rezultātā cerēt uz apdrošinātāju izpratni neesot iespējams.

Jaunākajā žurnālā