Sākt no beigām un iet uz sākumu

  • Ieva Raudsepa, speciāli Ir
  • 24.04.2024
  • IR
Kaspars Groševs: «Bieži vien šādās mazās telpās kāds iegūst iespēju izveidot pirmo personālizstādi, un varbūt tas kļūst par sākumu daudzsološai karjerai. Piemēram, Amandas Ziemeles pirmā personālizstāde 2016. gadā bija 427, un tikko viņa atklāja Latvijas paviljonu Venēcijas biennālē.»
Foto — Kristīne Madjare

Kaspars Groševs: «Bieži vien šādās mazās telpās kāds iegūst iespēju izveidot pirmo personālizstādi, un varbūt tas kļūst par sākumu daudzsološai karjerai. Piemēram, Amandas Ziemeles pirmā personālizstāde 2016. gadā bija 427, un tikko viņa atklāja Latvijas paviljonu Venēcijas biennālē.» Foto — Kristīne Madjare.

Pirmā pašu mākslinieku vadītā galerija 427 svin desmit gadu jubileju. Kā mainījusies laikmetīgās mākslas vide, stāsta tās līdzdibinātājs Kaspars Groševs

Saruna ar mākslinieku Kasparu Groševu notiek pāris dienas pirms Venēcijas biennāles Latvijas paviljona atklāšanas. Groševs arī taisās uz Venēciju, jo ir uzaicināts spēlēt kasetes paviljona atklāšanas ballītē. Lai gan mākslinieks apgalvo, ka vislabāk viņam patīk gleznot, Purvīša balvai Groševs divas reizes nominēts par telpiskām instalācijām.

Groševa mākslinieciskā darbība ir plaša un daudzveidīga, bet viens no pazīstamākajiem projektiem ir darbs galerijā 427, kas radās tieši pirms desmit gadiem — 2014. gada 25. aprīlī tika atklāta pirmā izstāde. Šo gadu laikā notikušas vietējo un ārzemju mākslinieku izstādes, performances, koncerti, ballītes, un jau kopš dibināšanas brīža tās darbība izmainīja Rīgas mākslas vidi, iedvesmojot arī citus māksliniekus atvērt savas radošās telpas, rīkot pasākumus un darīt tā, kā pašiem patīk un ir interesanti.

Jaunākajā žurnālā