Literatūras koka arborists

  • Evija Laganovska, Domuzīme
  • 28.06.2023
  • Domuzīme
«Mani stāstījumi par latviešu literatūru viegli ir vēruši durvis uz dailes un zinātnes diženām pilīm visā pasaulē. Ir viegli nodarboties ar to, kas pacilā un iedvesmo,» atzīst literatūrzinātnieks Ojārs Lāms. 
Foto — Kristaps Kalns

«Mani stāstījumi par latviešu literatūru viegli ir vēruši durvis uz dailes un zinātnes diženām pilīm visā pasaulē. Ir viegli nodarboties ar to, kas pacilā un iedvesmo,» atzīst literatūrzinātnieks Ojārs Lāms. Foto — Kristaps Kalns.

Žurnāls Domuzīme, 2023, nr. 3

Ar Ojāru Lāmu sarunājas Evija Laganovska

Ojārs Lāms ir latviešu un klasiskais filologs, literatūrzinātnieks, Latvijas Universitātes profesors un vadošais pētnieks salīdzināmajā literatūrzinātnē, ieguvis filoloģijas doktora grādu latviešu literatūras vēsturē. Zinātniskās publikācijas galvenokārt par latviešu eposa vēsturi, antīkās kultūras reminiscencēm latviešu un Eiropas literatūrā, arī saistībā ar neolatīniskajiem tekstiem Baltijā 16. un 17. gadsimtā. Lasa lekciju kursus literatūras teorijā, retorikā, ārzemju un latviešu literatūras vēsturē.

Ojārs Lāms tulkojis no jaunlatīņu un jaungrieķu valodas dzejnieku un domātāju darbus: Longīna apceri Par cildeno (2003), Salomona Frenceļa propemtiku Par patieso labietību un zinātņu cieņu (2020), Konstantina Kavafja un Jorga Sefera dzeju (1999, 2001, 2018). Kopā ar Ināru Ķemeri rediģējis Aristoteļa Poētiku (2008) un piedalījies Aristoteļa Rētorikas (2020, 2023) latviskošanā.

Jaunākajā žurnālā

Atbraucis uz Rīgu, lai šī intervija varētu tapt klātienē, Rafaels Martins Kalvo atzīst: «Dzīve ārpus pilsētas ļauj man domāt brīvāk. Pilsētā vienmēr kaut kur jāsteidzas, bet laukos tādas steigas nav.»
Foto — Kristaps Kalns
  • Ievadsleja

Sveicināti, godājamie žurnāla lasītāji!

  • Proza

Zelta zars. IX Koku pielūgsme

Foto — Krišs Salmanis
  • Proza

Selga

Ilustrācija — Adriana Paula Kristapsone
  • Proza

Maranta

Neticamā katastrofa

  • Dzeja

Marija rāda uz karātavām

Reinis Pelle Karlsons (1993) ir dzejnieks. Publikācijas žurnālos Žoklis un Strāva, portālā Punctum u. c. Strādā pie pirmā krājuma.