
Latvijas Dizaina gada balvas žūrijas locekļi. Augšējā rindā no kreisās: Inese Baranovska, Rihards Funts un Barbara Ābele (Latvija).
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā atklās Dizaina gada balvas finālistu izstādi, nosauks laureātus
Dienā, kad pie lasītājiem nonāks šis žurnāla numurs, tiek atklāti pirmās nacionālā mēroga Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) 20 finālisti. Uzvarētāji un speciālbalvu ieguvēji, saglabājot intrigu, tiks godināti svinīgā ceremonijā 3. marta vakarā, bet no 4. marta līdz 9. aprīlim labākie no Latvijas (konkursā pieteiktajiem) dizaina darbiem būs apskatāmi izstādē Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Kas padara šo pasākumu ievērības cienīgu un kādas tendences tas iezīmē, jautāju LDGB žūrijas locekļiem.
Pašsaglabāšanās
«21. gadsimtā dizains ir tā radošā industrija, kas līdzdarbojas jebkurā tautsaimniecības nozarē. Dizains ir pašsaglabāšanās un konkurētspējas instruments,» saka Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Barbara Ābele, viena no LDGB iesniegto darbu vērtētājām. Viņasprāt, dizains ir jebkuras attapīgas valsts attīstības stratēģijas nozīmīga sastāvdaļa, tāpēc likumsakarīgi, ka arī Latvijā, kur joprojām pastāv arī atsevišķi profesionālo organizāciju rīkotie dizaina konkursi, nodibināta valstiska mēroga balva.