Anželika Litvinoviča, izlaušanās spēles veidotāja

Anželika Litvinoviča piketā Ukrainas atbalstam šā gada 24. februārī pie Daugavpils Universitātes. Tas bija otrais viņas organizētais atbalsta pikets. «Interesanti, ka šogad garāmgājēji nereaģēja. Salīdzinot ar pagājušo gadu, tas bija milzīgs kontrasts,» viņa stāsta.
Foto — Chayka.lv

Anželika Litvinoviča piketā Ukrainas atbalstam šā gada 24. februārī pie Daugavpils Universitātes. Tas bija otrais viņas organizētais atbalsta pikets. «Interesanti, ka šogad garāmgājēji nereaģēja. Salīdzinot ar pagājušo gadu, tas bija milzīgs kontrasts,» viņa stāsta. Foto — Chayka.lv.

Kā tu zini, ka tas, ko lasi, klausies vai skaties, ir patiess? Orientēties informācijas plūsmā ir grūti un nemanot var iekrist slazdā, uzskata Anželika Litvinoviča (20). Pandēmija un Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā izgaismojis, cik nopietna ir problēma, viņa uzsver. «Sapratām, ka mūsu sabiedrība nav tik noturīga pret dezinformāciju, lai būtu droši, ka nekas no ārpuses mūs nevar ietekmēt.» Tāpēc Anželika kopā ar Markusu Kozlinski sākuši projektu Escape the Russian (disinformation): gamification of media literacy in education, kura mērķis ir spēles veidā izglītot vidusskolēnus. Oktobra nogalē tā atzīta par vislabāko Rīgas Ekonomikas augstskolas Nākotnes līderu akadēmijas ideju prezentācijā.

Katrai no desmit grupām bija jāizdomā risinājums Latvijā aktuālai problēmai. Anželika un Markuss pārī nonāca izlozes kārtībā. Puisis Francijā studē starptautisko drošību un šobrīd ir praksē NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā, savukārt Anželika mācās komunikācijas zinātni un ir darbojusies IREX Baltijas medijpratības programmā, organizējot izglītojošus pasākumus skolēniem. Atlika tikai savienot abus puzles gabaliņus, lai dzimtu ideja: jāveido izlaušanās spēle par dezinformāciju. «Šī man ir personīga tēma — nāku no Daugavpils, kur diemžēl daudzi cilvēki gadiem ilgi bijuši Krievijas propagandas ietekmē.» 

Jaunākajā žurnālā