
6. jūlijā Barselonā protestā pret tūristiem piedalījās aptuveni 3000 vietējo iedzīvotāju. Foto — Scanpix.
Daudzi Barselonas iedzīvotāji protestē pret masu tūrismu, kas viņu dzīvi esot padarījis dārgu un neciešamu. Tajā pašā laikā tieši tūrisms veicina šīs pilsētas un visas valsts ekonomiku
Tveicīgā augusta vakarā uz Carmel Bunkers nocietinājumu plūst jauniešu straume, līdzi nesot kastes ar picām un lēta dzirkstošā vīna pudeles. No betona nocietinājuma paveras plašs skats uz Katalonijas galvaspilsētu. Spānijas pilsoņu kara laikā pagājušā gadsimta 30. gados te bija izvietoti pretgaisa ieroči. Vēlāk šī virsotne kļuva par vietējo iedzīvotāju iecienītu vakara pastaigu galamērķi.
Bet tas bija pirms Instagram un TikTok laikmeta. Pēdējos gados, sociālo mediju pievilināti, tur pulcējas arvien vairāk tūristu, lai izklaidētos un skaistajā saulrietā uzņemtu kārotos pašģīmjus. Pavasarī pārlieku lielā apmeklētāju skaita, trokšņa un atkritumu dēļ pilsētas varas iestādes slēdza šo bastionu, norobežojot ar žogu. Tagad simtiem apmeklētāju katru vakaru snakstās pa tuvējiem krūmiem un klintīm. Daudzi vienkārši pārrāpjas pāri žogam.