Trejkāja paklupieni

  • Jana Altenberga
  • 30.11.2022
  • IR
Žurnālistu organizācijā bažas izraisījusi Didža Šmita (Apvienotais saraksts, iepriekšējā Saeimā — KPV LV) iecelšana Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja amatā.
Foto — LETA

Žurnālistu organizācijā bažas izraisījusi Didža Šmita (Apvienotais saraksts, iepriekšējā Saeimā — KPV LV) iecelšana Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja amatā. Foto — LETA.

Jau pirmie topošās koalīcijas soļi parlamentā liecina par grūtībām Saeimas darba organizēšanā

Pēc gandrīz divu mēnešu koalīcijas sarunām 14. Saeimas deputāti pagājušajā nedēļā beidzot apstiprināja visu 16 komisiju sastāvu un ievēlēja to priekšsēdētājus. Taču jau radušies pirmie sarežģījumi — Juridiskā komisija, kurā nav izdevies nodrošināt koalīcijas balsu pārsvaru, jau divas reizes nav atbalstījusi likumu grozījumus, kas ļautu izveidot jaunu Klimata un enerģētikas ministriju un ieviest Apvienotā saraksta ierosinātos ministru biedru amatus.

Nespēja nodrošināt vairākumu visu komisiju darbā rada grūtības amatos virzīt piemērotākos cilvēkus atbilstoši kompetencēm. Piemēram, izskanējušas bažas par Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Didža Šmita atbilstību amatam pēc tam, kad ombudam adresētā vēstulē viņš un vēl divi deputāti pieprasīja informāciju saistībā ar Latvijas Televīzijas Aizliegtā paņēmiena 24. oktobra raidījumu. Deputāts raidījumā saskata «rupju ētikas pārkāpumu», taču vēstulē minētie iebildumi var tikt interpretēti kā mēģinājums «apšaubīt raidījuma veidotāju tiesības uz redakcionāli neatkarīgiem lēmumiem», teikts ombuda atzinumā.

Jaunākajā žurnālā